image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Шляхетна місія «Азату»

13:08 18.04.2018

Гульнара Бекірова вручила Анатолію Солоненку книгу  власного авторства про долю кримськотатарського народу

Проблеми кримських татар в окупованому Криму та налагодження їх життя на материковій Україні обговорювали учасники першої Міжнародної конференції «Кримські татари: минуле та сьогодення».

На півострові панує військовий тероризм

Захід був організований Мелітопольським педагогічним університетом ім. Б. Хмельницького та присвячувався 25-ччю Мелітопольського комітету сприяння поверненню кримських татар на історичну Батьківщину «Азат» і 95-ччю університету. Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров наголосив, що зараз його земляки у Криму потерпають від переслідувань.

— Те, що зараз відбувається в Криму — це фактично військовий тероризм. Дуже велика кількість людей знаходиться у тюрмах або слідчих ізоляторах. Велика кількість людей піддається обшукам, переслідуванням, арештам.  Є багато десятків випадків зникнення людей, викрадення, вбивств, — наголосив Ільмі Умеров.

А постійний представник Президента України в Криму Борис Бабін підкреслив, що, незважаючи на тиск окупантів, населення півострова сподівається на його повернення. В той же час він наголосив, що перед державою гостро стоїть питання вирішення проблем тих, хто вимушено виїхав з Криму на материкову Україну.

Почесна громадянка Мелітополя, член комітету «Азат» Міневер Ідрисова також за-значила, що більшість кримських татар  по  можливості чинять опір окупантам. В той же час вона з сумом зауважила, що серед кримських татар є колабораціоністи, та їх національна спільнота ігнорує і ізолюється від спілкування з такими громадянами. Бо більшість кримських татар ніколи не визнає Крим Росією.

Відчувають підтримку

Розпочалася конференція гімнами України  та кримськотатарського народу

Ільмі Умеров розповів, що після депортації в 1944 році кримськотатарському народу ще довго не давали змоги повернутися на Батьківщину, а в 2014 році через російську окупацію десятки тисяч крим-ських татар примусили виїхати з Батьківщини. Члени комітету «Азат» стверджують — з дня утворення об’єднання від-чувають неабияку підтримку один одного та мелітопольців.

— Ті, хто приїхав до Мелітополя після окупації півострова, кажуть, що у нас дуже легко дихається! Вони тут почуваються захищеними, — каже Міневер Ідрисова.

На значущості кримськотатарської спільноти в житті міста наголосив і ректор МДПУ ім. Б. Хмельникого Анатолій Солоненко.

Журналістка та історик Гульнара Бекірова, яка народилася в Мелітополі, привітала земляків та вручила власну книгу про поневіряння кримськотатарського народу. Вона наголосила, що саме комітет «Азат» допоміг їй стати такою, як вона є зараз, та подякувала землякам за підтримку.

Загалом захід проходив у дружній, невимушеній атмосфері, під час нього було чутно і українську, і кримськотатарську мови, лунали гімни — Державний України і крим-ськотатарського народу. А учасники конференції висловили сподівання, що їх наукові наробки допоможуть зберегти історичну правду про події у Криму під час російської окупації.