image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Освітній простір без бар’єрів

Прогресивний світ переконливо довів, що інклюзивна освіта не просто плече підтримки дітей. Це – джерело формування поваги один до одного, виховання людяності й доброзичливості, а головне – шлях до гуманізації суспільства.

3-4 квітня 2018 року в місті Запоріжжі за підтримки Благодійного Фонду Порошенка, Міністерства освіти і науки України проводилася Всеукраїнська науково-практична конференція «Досвід та перспективи розвитку інклюзивної освіти в Україні: регіональний аспект», у якій взяла участь команда фахівців Костянтинівської СРШ І-ІІІ ступенів «ПРОМЕТЕЙ» з поглибленим вивченням предметів Мелітопольської районної ради Запорізької області, у складі: Сігіда А.В., директор школи; Квітко О.В. заступник директора з НВР; Яценко Г.С., практичний психолог;  Москаленко Н.В., вчитель початкових класів; Костюченко О.В., асистент учителя; Юдіна А.В., вчитель мистецтва; Свілєва К.В., вчитель початкових класів; Ковальчук А.В., асистент учителя; Степанова А.В.,  логопед-дефектолог.

Учасників конференції вітали: Порошенко Марина Анатоліївна – президент Благодійного Фонду Порошенка, Бриль Костянтин Іванович – голова Запорізької обласної державної адміністрації та інші запрошені гості.

В рамках І етапу Освітнього марафону «Без бар’єрів» творчою групою  школи  проводився  науково-практичний захід «Аукціон педагогічних ідей».   Педагогічними працівниками закладу освіти  було презентовано власний досвід створення інклюзивного освітнього середовища. Під час заняття з елементами тренінгу, ділової гри та майстер-класу розглянуто питання щодо впровадження сучасних технологій навчання (використання ейдетичних прийомів, арт-технологій, методики М. Монтессорі) та виховання дітей з особливими освітніми потребами, професійного розвитку педагогів в умовах реалізації інклюзивного навчання.

Винагородою за плідну працю стали подяка та захоплені схвальні відгуки учасників заходу, вручення сертифікатів членам творчої групи.

Хочеться висловити впевненість у тому, що процеси інтеграції дітей з особливими освітніми потребами в ЗНЗ набудуть значного поширення і стануть успішними за умови змін ставлення суспільства до цих дітей.

Директор школи А.В. Сігіда ЗД з НВР О.В. Квітко

Члени творчої групи Н.В. Москаленко, К.В. Свілєва