image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Відроджують сторінки історії столітньої давнини

Представник облдержадміністрації та Полянівський сілський голова Любов Дутко відкрили одну з інформаційних дошок

17  травня в селах Ромашки та Полянівка були встановлені інформаційні дошки, присвячені подіям Української революції 1917 -1921 років. Участь в заходах взяли мешканці населених пунктів та представники облдержадміністрації і районної влади.

Заступник  директора департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Запорізької облдержадміністрації  Олександр Зубченко розповів, що у квітні-травні 1918 року в  с. Полянівка (колишня назва Ейгенфельд) та селі Ромашка (колишня назва Дармштадт) були розквартировані частини 1-го Запорізького полку кінних гайдамаків імені кошового Гордієнка Запорізького корпусу армії Української Народної Республіки, яким командував Петро Болбочан. Українські солдати захищали мир та спокій, утверджували ідеї Української державності на нашій землі.

З метою увічнення пам’яті про події Кримського походу Петра Болбочана та звільнення півдня Запорізької області від більшовиків у квітні 1918 року, за сприяння Запорізької обласної державної адміністрації, було відкрито інформаційні дошки на адміністративній будівлі Полянівської сільської ради та на будівлі ТОВ «Магістраль Сервіс», яке розташоване в селі Ромашки.

Заступник голови Мелітопольської райдержадміністрації Ольга Станчевська наголосила,  що згадки про ті події радянська влада ретельно приховувала, тому наразі вкрай важливо більш детально вивчити події 100-ої давнини, бо країна, в якій не знають своєї історії, не має майбутнього.

Учасники заходів з подивом зазначали, що інформація про згадані  історичні події є для них відкриттям та дякували спеціалістам, які приділяють велику увагу вивченню історії України.