image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Тримають минуле на долонях

Експонати дуже зацікавили відвідувачів

Нещодавно в Новомиколаївці відкрився Центр національної спадщини «Таврія». Тут представлені експонати, що дають уявлення про побут та культуру народів, які у різні часи мешкали на території сільської громади. Директор музею Надія Хавер зазначила, що ідея створення такого будинку історичних скарбів назріла вже давно.

— У 2012 році депутати та сільський голова Євген Таланов говорили, що треба створити музей села, де була б розкрита історія наших односельців. Але коштів для ремонту не вистачало. А два роки тому почались ремонтні роботи і цього року завершилися, — розповіла Надія Хавер.

Допитливі мешканці села можуть завітати до музею та ознайомитися з історією своєї малої батьківщини, дізнатися про основні етапи історії села, а також побачити велику кількість вишиванок та рушників.

Краєзнавці зазначають, що найважче знайти експонати, яким багато років.

— Це археологічні артефакти, предмети побуту. Якось випадково ми знайшли невеликий шматочок металу, і стало мені цікаво, що то таке. І коли я поїхала до обласного музею, то дізналася, що це елемент мушкета турецького чи сербського походження, — зазначила директор музею.

Надія Хавер розповіла, що колекцію цікавих речей в музеї поповнюють самі мешканці села. Також краєзнавці не припиняють пошукову роботу.

Центр культурної спадщини і надалі поповнюватиметься новими експонатами та розкриватиме цікаві сторінки історії Новомиколаївки.