image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Круглий стіл «Посилення участі людей поважного віку в процесах прийняття рішень та розвитку громади»

24 травня 2018 року на базі Коворкінг-центру бібліотеки ім. М. Горького відбувся  Круглий стіл «Посилення участі людей поважного віку в процесах прийняття рішень та розвитку громади», організатором якого виступила Благодійна організація «Соціальний фонд». Мета заходу – актуалізація проблем людей старшого віку, їх комунікації з владою та обговорення шляхів підвищення рівня їх участі в житті громади шляхом надання сталих освітніх послуг. У заході взяли участь 18 осіб: представники влади, провайдери освітніх послуг для людей поважного віку та інші зацікавлені особи.

Сьогодні спостерігається тенденція до «старіння нації». За інформацією Головного управління статистики у Запорізькій області, станом на 1 січня 2018 року, чисельність мелітопольців віком від 60 років становить 23 %, і за прогнозами вчених, кількість людей третього віку у світі зростатиме.

Голова БО «Соціальний фонд» Любов Кучина зазначила: «кожен п’ятий українець – літня людина, якій необхідна допомога в  раціональному плануванні постпрофесійної і постродинної фаз життя. Цей процес може бути складним, супроводжується переживаннями, пасивністю, погіршенням фізичного стану тощо.  Покращити ситуацію може активне довголіття. У багатьох країнах світу відкриті спеціальні курси, навчальні центри, народні університети та факультети для літніх людей».

Подібні Круглі столи проводяться в містах України – Вінниці, Львові, Миргороді, Сумах, Черкасах та Чернігові. Результати дослідження презентувала тренер ГО «Українська асоціація міст, що навчається» Тетяна Однорог – «Результати дослідження показали, що 83% людей похилого віку бажають брати участь у житті та розвитку  громади, але 40 % не знають, як це роботи».

Одним з способів вирішення зазначеної проблеми організатори вбачають надання сталих освітніх послуг за рахунок міського бюджету, а саме – запровадження освітньої програми «Інформаційно-комунікаційні технології в розвитку громадянських компетентностей та сприянні соціальній активності людей поважного віку». До речі, в м. Полтава партнери проекту вже домоглись виділення з місцевого бюджету 420 тис. грн. для реалізації такої ініціативи.

 Організатори заходу підкреслили, що програми навчання можуть бути варіативними, такими, що враховують регіональний компонент. Наприклад, для Мелітополя доречними були б, окрім, комп’ютерних,   мовні курси,  практикуми економічних знань тощо. Учасниця заходу Ірина Сінделі висловила пропозицію про необхідність знань та формування компетенцій щодо розрахунку субсидій, плати за комунальні послуги, пенсійних виплат. Всі учасники заходу висловили сподівання,  що невдовзі освіта дорослих стане особливою цінністю і для ЛюПВ, і для кожного мелітопольця.