image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Мирненська громада: об’єднання триває?

В Мелітопольському районі затвердили зміни до перспективного плану створення спроможних об’єднаних територіальних громад (ОТГ). Це відбулося під час засідання робочої групи з підготовки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад 29 травня.

Складна проблема

На розгляд присутніх було винесено три пропозиції:  об’єднати всі сільські ради (які залишилися після створення двох громад) у єдину спроможну територіальну громаду, створити три нових громади із тих же сільських рад та найцікавіша — утворити дві нові громади, але до однієї з них включити вже існуючу Мирненську громаду, інші  ж сільські ради об’єднати за попереднім перспективним планом.

Голова Мелітопольської районної ради Олександр Мордик зауважив, що членам робочої групи, до складу якої входять і сільські голови ра-йону, доведеться прийняти непросте рішення. Бо єдиної точки зору в цьому питанні досягти не вдалося. А голова Мелітопольської райдержад-міністрації Сергій Селевич наголосив, що зміни до перспективного плану мають ще пройти процедуру затвердження обласними депутатами та Кабінетом Міністрів України.

Обирали серед двох варіантів

Семенівський сільський голова Андрій Єрмоленко запропонував створити дві нові громади, інші об’єднати за існуючим перспективним планом.

— Ті громади, які залишились без перспективного плану — Астарханську, Семенівську сільські ради та Мирненську громаду в єдину громаду з центром в Семенівці і поєднати Костянтинівську, Вознесенську та Мординівську сільські ради з центром в Ко-стянтинівці, — висловив пропозицію сільський голова.

Свою позицію він пояснив тим, що новостворена Мирненська громада, яка включає в себе села Новопили-півської сільської ради, «розірвала» перспективний план і залишила Астраханську сільську раду взагалі відрізаною від Мелітопольського району, таким чином лишивши її мешканців можливості створити ОТГ.

Начальник відділу містобудування, архітектури та з питань цивільного захисту населення Андрій Здоріченко висловив думку про об’єднання всіх сільських рад у три громади, крім Мирненської та Новобогданівської громад.

Таким чином створити Семенівську громаду, до якої включити Терпіннівську, Світ-лодолинську, Промінівську, Семенівську, Астраханську сільські ради, Костянтинів-ську ОТГ (Костянтинівська, Вознесенська та Мордвинів-ська сільські ради) та Новомиколаївську громаду, до якої увійдуть Новгородківська, Новенська, Полянівська, Новомиколаївська і Фруктовська сільські ради.

Зміни мають отримати погодження

Більшістю голосів була підтримана пропозиція Андрія Єрмоленка про створення Семенівської та Костянтинівської громад, а інші сільські ради об’єднати за попереднім перспективним планом. Та із присутніх були й ті, хто утримався від голосування. До цього переліку увійшли Андрій Здоріченко, фруктовський сіль-ський голова Любов Снігір               та голова райради Олександр Мордик. Але чи затвердять такий варіант в області, ще невідомо, бо минулого разу рі-шення районної робочої групи там не врахували. Олександр Мордик нагадав, що саме існування Мирненської громади районна робоча група не погодила, бо спромож-ність цієї територіальної громади під великим питанням, але це не завадило її створенню.

Наразі відповідну пропозицію направлено до обласної робочою групи, яка займається питаннями адміністративно-територіальної реформи. Якщо вона його погодить, то наступними зміни мають затвердити депутати обласної ради, далі КМУ.

Саме об’єднання стане можливим, якщо такі зміни влаштують мешканців відповідних територій.