image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Рада підняла експортне мито на металобрухт

Верховна Рада України продовжила на рік дію мита на експорт металобрухту і підвищила її розмір з 30 євро до 42 євро за тонну.За  відповідний законопроект № 8226 проголосували 248 народних депутатів. Народний депутат Олександр Романовський отримав особисту подяку від глави об’єднання підприємств «Укрметалургпром» Олександра Каленкова.

Нагадаємо, в липні 2016 року з метою ліквідації дефіциту металобрухту на внутрішньому ринку для першочергового забезпечення потреб оборонної промисловості та відновлення об’єктів інфраструктури парламент прийняв закон про тимчасове підвищення експортного мита на металобрухт з 10 до 30 євро за тонну. Підвищення експортного мита активно лобіювали українські металурги. Вони неодноразово вказували, що незважаючи на гострий дефіцит металобрухту на українських заводах, Україна експортує рекордні обсяги брухту, що є вкрай деструктивною тактикою. У 2017 році парламент продовжив дію «металургійного закону» ще на один рік,  а тепер — до вересня 2019 року.

Підвищення втричі мита на експорт брухту чорних металів  мало позитивний ефект для металургійної галузі  і для державного бюджету. Однак  динаміка світових цін на металобрухт в 2017 році продовжувала стимулювати його експорт з України. Ще одним істотним чинником зростання експорту брухту в попередньому році стала активізація його закупівель  Придністров’ям.

Крім того, додаткову підставу для посилення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку створила блокада транспортного сполучення з тимчасово непідконтрольними територіями.

Підвищення експортного мита на металобрухт в 2016 році, допомогло Україні зберегти 35 тисяч робочих місць та $1,6 млрд валютної виручки. Завдяки наявності сировини металургійні компанії планують в найближчі роки інвестувати понад $10 млрд у свої підприємства. Загалом експорт продукції ГМК в 2017 році склав $10,7 млрд.

Законопроект № 8226, яким підвищено мито на експорт брухту чорних металів з 30 до 42 євро за тону  захистить вітчизняні металургійні підприємств, які відчувають дефіцит металобрухту.

Народний депутат України Романовський Олександр Володимирович