image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Сільські бібліотеки стають сучаснішими

Як змінюється формат роботи сільських бібліотек в сучасних умовах? Про це йшла мова під час обласного семінару, який відбувся в Новенській сільській бібліотеці. Участь в обговоренні взяли  представники департаменту культури, туризму, національностей та релігії облдержадміністрації та фахівці бібліотечної справи районів Запорізької області.

Новенський сільський голова Валентин Бутенко радо зустрів гостей у приміщенні бібліотеки, яка, до речі, нещодавно відсвяткувала своє новосілля.

— Нещодавно наша бібліотека переїхала у цю будівлю, що розташована в центрі села. Це дуже зручно, і ми побачили, що сюди приходять як школярі, так і дорослі. Наприклад, учні знаходять тут необхідну літературу для навчання, а бабусі сплачують комунальні послуги через Інтернет та спілкуються з родичами через Скайп, — розповів місцевий очільник.

Голова райдержадміністрації Сергій Селевич зауважив, що  бібліотеки потрібні багатьом групам населення.

— Бібліотеки є необхідною складовою суспільного життя. Вони потрібні багатьом групам населення: безробітним — для пошуку інформації про вакансії, молоді — з метою поглиблення знань, отриманих у школі, людям похилого віку, які полюбляють читати книжки чи періодичні видання, та всім, хто має потребу в спілкуванні, — зазначив районний очільник.

Присутні ознайомилися з книжковим фондом та виставковими роботами Новенської бібліотеки та обмінялися досвідом один з одним. Завідуюча науково-методичним відділом Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки Олена Тарлинська підкреслила, що бібліотечні заклади району мають достатнє матеріально-технічне забезпечення. Вона наголосила на важливості існування бібліотек в сучасному світі.

— Бібліотеки повинні існувати, але сьогодні вони змінюють своє обличчя. Ми бачимо два напрямки їхньої діяльності: книжковий та комп’ютерний, — підкреслила Олена Тарлинська.

Присутні висловили сподівання, що набуті знання, які вони отримали під час семінару, стануть їм у пригоді. Також фахівці бібліотеки запевнили, що радуватимуть читачів цікавими зустрічами та поповненням новими книжками.