image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Ріку Молочну атакує холерний вібріон

З року в рік в річці Молочній виявляють холерний вібріон нео-першої групи. 2018 не став винятком, з 1 червня епідеміологи моніторять якість води у водоймищах і, на жаль, ситуація  не покращується.

За період з 1 по 7 червня епідеміологи Запорізької області зробили перевірку 104 проб води з водоймищ Запорізької області. З них у 10 випадках виявили холерний та холероподібний вібріони. У 8 випадках виявлення небезпечної бактерії, проби води були взяті у водоймищах міста Мелітополь та Мелітопольського району. А саме: 7 проб у місті та районі, одна проба — з Мелітопольських міських очисних споруд. Ще дві позитивні реакції епідеміологи отримали у пробах з Азовського моря.

Завідувач Таврійського  міжрайонного відділу  Запорізького обласного лабораторного центру Андрій Мануйленко пояснив, що саме цей вібріон не агресивний, але купатися у річці не рекомендував.

— Це не класична холера, а холерний вібріон, який не має деяких агресивних властивостей. Та все ж він може викликати гастроентерити, кишкові інфекції, зі всіма негативними наслідками цих недуг, — констатує він.

Епідеміолог наголосив: такий стан води у річці зумовлений людським фактором та недостатньою очисткою стоків.

— Якщо в природних умовах ми знаходимо холерний вібріон, то його причиною є людина. Тобто шляхом попадання фекалій, стоків, які були погано очищені. Якщо б це були якісні очисні споруди зі всіма способами очистки, тобто хімічна та біологічна очистка проводилися б у повному обсязі, то ймовірність наявності в навколишньому середовищі холерного віб-ріона була б меншою.

Також сприяють розповсюдженню цих бактерій і природні умови, такі як висока температура води. І хоча холерний вібріон нео-першої групи не викликає класичної хо-лери, спеціалісти не радять купатися в р. Молочній та ловити там рибу, бо це може стати причиною кишечних  інфекцій, і тоді дове-деться ще тривалий час лікувати наслідки.

Наразі росту кишкових інфекцій в Мелітопольському районі не зафіксовано. Але спеціалісти звертають увагу населення на те, що уберегтися від  отруєння допоможе ретельне дотримання правил гігієни та відмова від несезонних овочів та фруктів. Особливу увагу слід також приділяти якості м’ясної, рибної та молочної продукції, яка у спеку псується швидше.

У літній період епідеміологи ретельно контролюють  належне виконання  санітарних норм в дитячих установах.  Андрій Мануйленко зауважив, що там трапляються відхилення у дотриманні деяких правил, але вони незначні. Керівник Таврійського підрозділу Запорізького лабораторного центру наголошує — у дитячих установах зацікавлені в оперативному виправлені недоліків. Перевірки навчальних закладів, перш за все, мають рекомендаційний характер, мета —  зробити умови в них максимально безпечними для малечі.