image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Перед початком жнив треба врахувати все

Поля Мелітопольщини готові до жнив

Як отримати високий врожай та гарний прибуток в умовах нестабільної погоди нашого регіону? Ці та інші проблеми сільськогосподарської галузі вирішували керівники та агрономи Мелітопольщини під час традиційного семінару-наради з питань готовності збирання ранніх зернових культур в 2018 році, який відбувся на території ДП ДГ «Відродження».

Обмін досвідом

Учасники семінару оглянули демонстраційні ділянки зернових культур ДП ДГ «Відродження» та здійснили об’їзд полів, де посіяні зернові та зернобобові культури Одеської, Донецької та Харківської селекцій.

Директор ДП ДГ «Відродження» Віктор Краснопер зазначив, що від спілкування з колегами візьме корисні поради та сподівається, що аграрії також почерпнуть для себе чимало цікавої інформації.

Керівники господарств розповідали про готовність до жнив та бідкалися, що погодні умови майже всі зусилля звели нанівець.

— Прикро, зроблено чимало для того, щоб отримати високий врожай, але немає дощів. Недобір врожаю спричинить проблеми восени, коли потрібно сіяти, закуповувати добрива, — сказав директор ТОВ «Агрофірма «Україна» Віктор Барцал.

Учасники семінару вислухали поради спеціалістів перед початком жнив

Віктор Барцал зауважив, що на його під-приємстві деякі угіддя знаходяться під зрошенням і наголосив, що це дуже витратна складова аграрної галузі.

— Ми сплачуємо вже за доставку води з Каховки, втрати під час перевезення. Ми сплачуємо більше за електроенергію, ніж за воду. Авжеж, зрошувати землі чудово, але це дуже затратна річ. Треба створювати зрошувальний комплекс, все це повинно розвиватися. Також слід взяти до уваги богарні землі, — наголосив він.

Також аграрії зазначали, що посуха змушує їх використовувати не тільки перевірені роками сорти, а й впроваджувати нові, більш здатні витримувати кліматичні несподіванки.

Сільгоспвиробники нарікали й на цінову політику.

— Наша продукція недооцінена катастрофічно, дивишся на світові експортні ціни та просто дивуєшся, в нас все на півціни дешевше, — говорить Віктор Краснопер.

Готовність до косовиці

Незважаючи на перешкоди, аграрії готові до жнив, в деяких господарствах вже триває збір нового врожаю. Всього ж в районі площа збирання ранніх зернових складає 39743 га. Начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Михайло Данченко розповів про готовність підприємств району до збирання ранніх зернових культур.

— У нас буде задіяно 174 власні комбайни, 19 — залучено. Тішить те, що більшість господарств оновили комбайновий парк, — зазначив він.

Приділили увагу безпеці

Аграрії оглянули демонстраційні ділянки зернових культур ДП ДГ «Відродження»

Начальник Мелітопольського міськрайоного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій Іван Пецух звернув увагу присутніх на дотримання правил протипожежної безпеки під час роботи в полях.

— Необхідно робити обпашку та оборювання полів, щоб вогонь не перекинувся на сусідні землі. Також сільгоспвиробникам слід звернути увагу на оснащення техніки засобами пожежогасіння, а це вогнегасники та хлопавки. Наразі ми не проводимо перевірок, бо діє мораторій. Тож сподіваємося на те, що громадяни не нехтуватимуть правилами безпеки, — підкреслив він.

Іван Пецух закликав аграріїв не зволікати під час загоряння, а одразу викликати рятувальників.

— Наша техніка готова до виїздів, але треба враховувати відстань від міста до села та завантаженість на трасах. Все це впливає на швидкість прибуття наших автівок, — підкреслив він.

Знову буде змагання комбайнових екіпажів

Цього року під час збирання врожаю зернових також пройде традиційне змагання на приз Героя Соціалістичної Праці Івана Зорі. Про це нагадав голова райкому профспілки працівників агропромислового комплексу Олександр Левадний. У підсумку семінару до сільгоспвиробників звернулися районні керівники та побажали їм успішного проведення робіт. А самі аграрії зазначали, що все ж таки мають надію на високий врожай та гарний прибуток, бо все це відкриє чималі фінансові можливості для покращення підприємств.