image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Замість меду… цукровий сироп

13:07 25.07.2018

Не весь мед приносить користь людині, більше того, може навіть нашкодити. Бо несумлінні бджолярі цей продукт підробляють. Про це розповів епізоотолог Мелітопольської районної лікарні ветеринарної медицини Андрій Мисан.

Підробка може бути і у сотах

Спеціаліст наголошує, що мед — це унікальний продукт, який має досить великий набір вітамінів та інших корисних складових, завдяки меду можна  вилікувати цілу низку за-хворювань і підвищити імунітет. Та користь буде лише тоді, коли якість цілющої речовини буде підтверджено.

— Для того, щоб не обтяжувати бджіл, а отримати більшу кількість меду, несумлінні бджолярі наливають у поїлки цукровий сироп. І бджоли, після того, як поїдять його, заносять у соти не мед, а продукти від перероблення цукру. Візуально цей мед від справжнього неможливо відрізнити, — каже Андрій Мисан.

На якість меду також впливають і екологічні чинники, тобто наявність шкідливих речовин на  місцевості, де бджоли збирають пилок.

— Якщо бджола хвора, то вона не принесе добрий мед. І є такий момент, якщо, скажімо, вона збирає пилок чи нектар з міс-цевості, де є велика кіль-кість нітратів, то й мед бу-де відповідної якості, — пояснює спеціаліст.

Паспорт на пасіку

Убезпечити себе від купівлі неякісного меду можна. Для цього необ-хідно попросити продавця показати ветеринарну довідку чи свідоцтво.

— Якщо у людини немає цих документів, це є оз- накою того, що продукція сумнівного походження, за її якість ніхто не відпові-дає, — зазначає Андрій  Мисан.

Самих же бджолярів спеціалісти закликають вчасно реєструвати свої пасіки в органах місцевого самоврядування, тобто сільських чи селищних радах. А також звернутися до районної лікарні ветеринарної медицини для обстеження бджолиних сімей.

— Після реєстрації пасіки її господар повинен звернутися до нас для  отримання ветеринарно-са-нітарного паспорта на пасіку. Після цього лікар-ветеринар  виїздить на місце, проводить клініч-ний огляд, оцінює  умови, в яких перебувають бджоли, відбирає підмор для дослідів на паразитарні захворювання, — зазначають у лікарні ветеринарної медицини.

Взаємодія бджолярів і аграріїв

На дослідження відбирається і сам мед, тільки після проведення низки аналізів пасічнику видають ветеринарну довідку чи свідоцтво. Такі заходи необхідні й для самих майстрів медової справи, бо вбережуть бджіл від паразитів, хвороб і  впливу хімічних речовин.

Господарі пасік, у разі їх переміщення, мають повідомити сільську раду, на території якої розміщені вулики. Тоді аграрії  перед обробкою отруто-хімікатами садів чи полів попередять бджолярів  про проведення цієї процедури. За словами епізоотолога, в основному, в районі пасічники охоче оформляють необхідні ветеринарні документи. Він за-кликав тих, хто ще цього не зробив, звертатися до районної лікарні ветеринарної медицини.