image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

На педагогічні спеціальності — високий попит

Понад 4 тис. абітурієнтів цього року подали заяви на вступ до Мелітопольського Державного педагогічного університету ім. Б. Хмельницького, а електронна система при цьому працювала значно краще, ніж у минулі роки.

Про це розповіла заступник відповідального секретаря приймальної комісії вищого навчального закладу Світлана Дубяга.  Прийом заяв від випускників шкіл завершився 26 липня, від цієї категорії  абітурієнтів надійшло 2016 заяв, із переліку тих, хто має освітній ступінь «молодший спеціаліст», більше 500 абітурієнтів висловили бажання навчатися в ніверситеті, до магістратури на цей час прагне вступити понад 1500 абітурієнтів, але ця цифра  неостаточна, прийом заяв до магістратури триває до 15 серпня.

Світлана Дубяга зазначила, що 85% випускників МДПУ ім. Б. Хмельницького продовжують навчання та здобувають освітній ступінь магістра. Обмежуються бакалавратом ті, хто отримує другу освіту або навчається заочно. Щодо популярних спеціальностей, то найбільшим попитом користуються педагогічні, але є багато охочих отримати економічну освіту.

— З року в рік затребуваними спеціальностями є «дошкільна освіта»,  дуже актуальна психологія, «середня освіта. Географія», «середня освіта. Фізична культура», «початкова освіта», германські мови та літературний переклад. Новою для нас є спеціальність «право», і вона дуже затребувана у абітурієнтів, — пояснили в приймальній комісії.

Попит на професію вихователя дитсадка та вчителя початкових класів Світлана Дубяга пояснила реформуванням української школи, яке розпочинається саме з початкової ланки.

Що ж до роботи електронної системи, до якої подавали заяви потенційні студенти, то у її роботі виникали мінімальні проблеми — у декількох абітурієнтів не вийшло з першого разу створити особистий кабінет, а ще при подачі атестата неправильно був вирахований сільський коефіцієнт. В цілому ж вступна кампанія пройшла без проблем.

Щодо кількості бюджетних місць, в університеті поки що не можуть сказати, бо їх розподілять, враховуючи рейтинг абітурієнтів.

В МДПУ ім. Б. Хмельницького також підкреслили:  прийом документів на 1-й курс на основі 11 класів на заочну форму за контрактом  продовжується до 10 серпня.