image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Врятували врожай попри негоду

Нагороди кращим господарям землі вручають (зліва направо) голова райдержадміністрації Сергій Селевич, голова райради Олександр Мордик та керівник райкому профспілок працівників АПК Олександр Левадний

Погода в цьому році не радувала аграріїв. Вирувала посуха. Потім ішли дощі. Але хлібороби, попре все, доклали максимум зусиль, щоб врятувати врожай.  Мелітопольський район  посів друге місце в Запорізькій  області по валу ранніх зернових. Аграрії намолотили  понад 115 тис. тонн, а в середньому врожайність склала понад  29 ц/га.

Результати виявились непоганими

Остаточні дані  були оголошені під час підбиття підсумків жнив, які відбулися 24 липня у Терпінні. На урочистий захід традиційно зібралися представники аграрних підприємств. А районні керівники в цей день вітали кращих трударів.

Голова Мелітопольської райдержадміністрації Сергій Селевич наголосив, що гарних результатів сільгоспвиробникам вдалося досягти попри несприятливі погодні умови. Він подякував аграріям за працю та побажав їм економічно обґрунтованих цін на продукцію, які б дозволяли розвивати підприємства.

А голова Мелітопольської районної ради Олександр Мордик пригадав про найбільш  успішні та найважчі  жнива за останні 19 років.

Він зазначив, що за цей час лише три роки середня врожайність була більше 30 ц/га, а вісім років вал становив понад 100 тис. тонн. Найгіршим роком для трудівників полів був 2003 рік, тоді середня врожайність була менше 10 ц/га.

— Ми отримали тоді, ви тільки вдумайтеся, середню врожайність 8,5ц/га!  А вал по району був 23 тис. тонн. Найкращим вважається 2008 рік при врожайності майже 40ц/га, намолотили майже 151 тис. тонн, — наголосив він.

Голова райради привітав присутніх із завершенням жнив та побажав аграріям успіхів в діяльності.

Директор ПП «Могучий» Микола Кишко отримує відзнаку за перше місце по валу зерна серед господарств, що мають більше 1000 га ріллі.

Радять «притримати» зерно у коморах

А керівники громадської спілки «Аграрний союз України» та її місцевої організації поділилися  особливостями формування цьогорічних цін на зерно. Так,  голова громадської спілки «Аграрний союз України» Геннадій Новіков наголосив, що цього року в Україні може бути дефіцит саме продовольчої пшениці і порадив сільгоспвиробникам, у яких в коморах є таке зерно, не поспішати його збувати. Він зазначив, що  вартість тонни якісного  зерна наразі  складає приблизно 200 доларів за тонну.

А голова Аграрного союзу Мелітопольського району, керівник СБК «Дружба» Василь Масалабов  наголосив, що разом з вартістю зерна злітають угору і ціни на добрива, засоби хімічного захисту рослин, запчастини і повідомив  про необхідність для аграріїв об’єднатися та спільними зусиллями контролювати цінову політику в державі на аграрному ринку.

На заході також зазначали — від благополуччя аграрних підприємств залежить і добробут населених пунктів, де вони працюють.

Колектив ПП «Могучий»  — вчетверте кращий

 За результатами жнив перехідний приз ім. Героя Соці-алістичної Праці Івана Зорі вчетверте поспіль  отримало приватне підприємство «Могучий» під керівництвом Миколи Кишка. Там зібрали найбільший вал зерна — понад 10,5 тис. тонн.

Також серед  господарств, що мають ріллі більше 1000 га, друге місце поділили ТОВ «Агрофірма Степове» (керівник Віктор Журавель) і ПАТ «Весна-1» (керівник Алет Аблямітов), третє  місце зайняло ТОВ «Енергія 2000», яке очолює Микола Бандура.

А серед господарств, що мають в обробітку ріллі від 500 до 1000 га, лідером стало ТОВ «Східне». Другим стало ДП «Мелітопольське лісомисливське господарство».

  Переможці отримали  почесні грамоти, подяки та пам’ятні медалі райкому профспілок працівників агропромислового комплексу. Також районні нагороди отримали й інші керівники і працівники підприємств, які провели зернозбиральну кампанію на високому рівні.