image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Загроза дифтерії стала реальністю

13:53 08.08.2018

Станом на 31 липня в Україні зафіксовано 4 випадки захворювання на дифтерію. В Міністерстві охорони здоров’я України закликають населення вакцинуватися від цієї недуги. Районні медики також звертаються до громадян з проханням зробити щеплення.

Як зазначила заступник головного лікаря районного КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Яна Мандич, за відсутності щеплення, хвороба в 90% закінчується смертю пацієнта. Окрім дітей, щеплення мають зробити і дорослі. Для цього мешканцям району достатньо звернутися до своїх амбулаторій. Лікарі зазначають: вакцини вистачить для всіх, а процедура безкоштовна. Дифтерія передається повітряно-крапельним шляхом та спочатку має ознаки звичайної застуди з ураженням горла, слабкістю. Визначити недугу самостійно вкрай складно.
У Міністерстві охорони здоров’я наводять сумну статистику: під час епідемії дифтерії в Україні з 1991 до 1998 року, спричиненої низьким охопленням дітей вакцинацією та відсутністю ревакцинації дорослих, на дифтерію захворіли близько 20 тисяч людей, 696 з них померли. В Україні щеплення від дифтерії дітям можна зробити безоплатно цільноклітинною вакциною проти кашлюку, дифтерії та правцю АКДП, яка забезпечує найкращий захист. Також наявна безкоштовна вакцина для профілактики дифтерії й правця АДП та вакцина для профілактики дифтерії та правця із зменшеним вмістом антигена АДП-М, яку застосовують для дорослих.
У МОЗ стверджують, що, як і будь-який лікарський препарат, вакцини можуть викликати реакції, проте ризик померти від дифтерії набагато вищий, ніж ризик серйозної реакції на вакцину. Побічні ефекти процедури, такі, як болісні відчуття і припухлість в місці ін’єкції або невелике підвищення температури — це звичайне явище. Для лікування дифтерії в країні наявні лише 900 доз протидифтерійної сироватки, які як гуманітарну допомогу Україна отримала наприкінці 2017 року.