image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Нова школа — нові вимоги і сподівання

В 2018-2019 навчальному році запланована низка змін для першокласників та їхніх вчителів. Це пов’язано з впровадженням програми Нової української школи (НУШ).

На що розподілили кошти

Як повідомила завідуюча методичним кабінетом районного відділу освіти Марина Карташова, сучасна система навчання дітей перших класів суттєво відрізняється від традиційної.

— Діти будуть мати більше свободи, вибору, навчатимуться за новими підручниками та програмами, — зазначила вона.

За словами Марини Карташової, на переобладнання кабінетів в сільських школах пішло 3,5 млн. грн.

— З них 1 млн. 746 831 грн. — освітня субвенція з держбюджету, 386 тис. 646 грн. — обласний бюджет, місцеві бюджети — майже 1,5 млн. грн. Ми провели процедуру за 19 позиціями, за 16-тьма укладені договори і зареєстровані в казначействі на суму майже 3 млн. грн. Залишаються на процедурі торгів три позиції. Школи вже отримали «Крісло автора», ноутбуки, частково — мультимедійні проектори. Також незабаром з’являться нові меблі та дидактичний матеріал. Тобто початкова школа буде цілком новою, — розповіла вона.

Що думають про реформу вчителі?

Про нові методики виховання, які треба впроваджувати у цьому навчальному році, розповідають і самі педагоги, вони стверджують, що намагаються створити умови, за яких діти самі хотіли б іти до школи. Вчителі зараз розмірковують, як працюватимуть за новою програмою.

— Дуже багато зроблено державою, докладають зусилля й батьки учнів першого класу та вчителі. Ми очікуємо нового та цікавого, але самі не дуже готові до того, що вчити малечу доведеться зовсім по-іншому. Я як вчитель початкових класів чекаю від цієї реформи нових відкриттів та порозуміння з боку дітлахів. Інколи я буваю за кордоном і спілкуюся з батьками дітей, які діляться своїми враженнями від освіти, що дуже подібна до тієї, яку ми наразі впроваджуємо. І вони кажуть мені, що в захваті. Тож треба йти до Європи кроком Нової  української школи, — впевнена директор Вознесенської гімназії «Орієнтир» Віра Стреліна.

— Цього року до 1 класів (1-А та 1-Б) підуть 18 та відповідно 21 дитина. Для нашої школи це багато. Щодо впровадження концепції Нової української школи, я вважаю, що багато чого непродумано. Школа — це не дитячий садочок, тому питання дотримання санітарно-гігієнічних вимог в кабінетах перших класів дуже серйозне. Я як педагог, який має великий стаж роботи, вважаю, що ці зміни не досить досконалі. На мою думку, діти приходять з дитсадка вже краще підготовлені, ніж ті, що вчитимуться за вимогами НУШ, — доводить директор Вознесенської ЗОШ I-III ст. Микола Биковський.

В свою чергу, освітяни говорять, що батьки першачків сприймають освітню реформу неоднозначно.

— Для батьків це шок, але ми відвідуємо курси, підвищуємо свій рівень професійної майстерності, тому вони нам довіряють своїх дітей, — говорить Віра Стреліна.

А на думку директора Костянтинівської спеціалізованої школи «Прометей» Алли Сігіди, ця методика викладання значно зменшить навантаження на дітей.

Увага до дітей з особливими потребами

В Костянтинівській спеціалізованій школі «Прометей», як і минулого року, діятимуть інклюзивні класи. На базі навчального закладу працює Інклюзивно-ресурсний центр, в якому надають допомогу з організації навчального процесу дітей з особливостями розвитку.

— В кабінеті корекційних занять відбувається діагностика дитини, після чого визначається програма навчання. З малечею працюють логопед, дефектолог, вчитель лікувальної фізкультури, сурдопедагог та психолог, — розповіла в.о. директора Інклюзивно-ресурсного центру Наталя Куцевалова.

Звернутися до інклюзивно-ресурсного центру можуть як мешканці Мелітопольського, так і сусідніх районів. Ці послуги безкоштовні.

Провели ремонти приміщень

У районному відділі освіти зазначають, що в цілому навчальні заклади готові до зустрічі школярів. Як розповіла головний спеціаліст відділу освіти Наталя Горєва, комісія відділу освіти перевірила за-клади освіти Мелітопольського району.

— Комісія відділу освіти, до складу якої входять представники Держпродспоживслужби, територіального відділу Запорізького лабораторного центру, Державна служба з надзвичайних ситуацій та фахівці відділу освіти вивчила стан приміщень шкіл та садочків. Особлива увага приділялася готовності приміщень перших класів початкової ланки. З вересня функціонуватимуть до-шкільні підрозділи в Астраханській та Промінівській ЗОШ. Також завдяки зусиллям ра-йонної влади та сільрадам тут відновлена діяльність шкільних їдалень, — зауважила Наталя Горєва.

Вчителі сподіваються, що зміни в шкільній програмі заці-кавлять школярів та сприятимуть розкриттю їх здібностей.