image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Газета «НОВИЙ ДЕНЬ» та мелітопольський поет Олег Гончаренко відзначені на національному конкурсі

28-30 серпня в м. Одеса підбили підсумки Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова — мова єднання», співорганізаторами якого є Національна спілка журналістів України та Одеська регіональна організація НСЖУ ( голова правління — заслужений журналіст України Юрій Работін). Від Запорізької області в ньому взяли участь поети і журналісти міст Токмак та  Мелітополь, які за одностайним рішенням журі стали лауреатами.

На церемонії нагородження, що відбулася в актовій залi Одеського регіонального інституту державного управління при президентовi України, за участі першого секретаря НСЖУ Ліни Кущ та секретаря НСЖУ Гліба Головченка серед переможців були відзначені в номінації «Мовне багатоголосся» мелітопольський поет Олег Гончаренко та Галина Феліксон (член Мелітопольської міжрайонної первинної організації НСЖУ, Ізраїль) та за популяризацію української мови в регіоні — міськрайонна газета «Новий день» (м. Мелітополь). Газета «Новий день» вже третій рік поспіль стає лауреатом конкурсу у різних номінаціях і єдина серед друкованих ЗМІ Мелітопольського регіону просуває українську мову та має велику довіру читачів, підтвердженням чого стала у травні повна зала міського ПК, коли колектив редакції святкував 95-річчя свого видання.

А книга «Отражение — Відображення» — це авторські вірші та взаємопереклади з російської мови на українську та з української мови на російську двох поетів, що нині живуть на різних континентах у різних країнах, а саме ізраїльської поетеси Галини Феліксон та українського поета Олега Гончаренка, зачаровувала журі багатством кольорів, порівнянь та метонімій, що поглиблюють і прикрашають вираження думок. Переможці отримали дипломи та цінні подарунки

Цього року конкурс «Українська мова — мова єднання» видався одним із найбільш врожайних за кількістю надісланих до оргкомітету робіт в усіх номінаціях — понад 500. В творчому змаганні взяли участь поети, прозаїки, журналісти, автори з усієї України, Білорусі, Болгарії, Грузії, Естонії, Ізраїлю, Індії, Казахстану, Канади, Китаю, Македонії, Молдови, Палестини, США, Німеччини, Польщі тощо. Роботи конкурсантів оцінювали такі експерти, як академік Національної академії наук України, україн-ський літературознавець, Герой України Іван Дзюба, поет і перекладач, член Національної спілки письменників Анатолій Глущак, кінорежисер, заслужений працівник культури України Дмитро Ломачук, публіцист, заслужений журналіст України Андрій Нечитайло, засновник конкурсу, голова організаційного комітету конкурсу і голова Одеської регіональної організації Національної спілки журналістів України Юрій Работін.

Організаторами конкурсу для учасників була підготовлена триденна ознайомча програма з містом Одеса. Лауреати конкурсу взяли участь у покладанні квітів до пам’ятника Невідомому матросу на Алеї Слави та Великому Кобзареві — Тарасу Шевченку, здійснили ознайомчу екскурсію до парку Національної культури і визначних пам’яток міста-героя. В Одеському літературному музеї побували на презентації галереї вишитих портретів Тараса Шевченка у проекті «Образ і слово Кобзаря у вишивці» заслуженого майстра народної творчості Григорія Киселя. А ще були спілкування з колегами-журналістами, нові знайомства з поетами і письменниками, обмін книжками, відпочинок на пляжі «Аркадія».

Лауреати м. Мелітополя висловлюють щиру вдячність організаторам конкурсу, зокрема, голові Одеської регіональної організації Національної спілки журналістів України Юрію Работіну за гостинність, відмінну організацію конкурсу і змістовний відпочинок його учасників.