image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Лікарня на перехресті реформування

13:03 05.09.2018

В Україні повним ходом йде реформування медичної сфери, цей процес розпочався з первинної ланки. Але у 2020 році планується внести зміни у роботу вторинної ланки, до якої входять районні лікарні. Яка доля чекає на Мелітопольську центральну районну лікарню та чи потрібна реформа, ми запитали у голови Мелітопольської райдержадміністрації Сергія Селевича та т.в.о. головного лікаря медустанови Геннадія Ткаченка. 

Єдиний центр гемодіалізу для госпітального округу?

Слід зазначити, Мелітопольська ЦРЛ входить до Мелітопольського госпітального округу, до якого також включені Якимівський, Веселівський та Приазовський райони. Майбутня діяльність округу регулярно обговорюється на засіданнях госпітальної ради. Саме там було запропоновано частину послуг ЦРЛ надавати на базі міських медустанов. Наприклад, залишити єдиний пологовий будинок для прилеглих районів.

Та Сергій Селевич зазначив, що наразі у місті пропонують районам перераховувати значно більші кошти за одне ліжко-місце у пологовому будинку госпітального округу, ніж зараз витрачають лікарні на їх утримання. Поки що перемовини  в цьому напрямі не завершені.  Схожа пропозиція  і щодо проведення процедури гемодіалізу.

І хоча Мелітопольська ЦРЛ — єдина з районних лікарень області має апарати штучної нирки, таке рішення значно оптимізувало б роботу установи.

— Ми можемо передати обладнання до міського відділення гемодіалізу і залишити собі один апарат для надання допомоги гострого діалізу. Наприклад, пацієн-там, які звертаються до ЦРЛ у важкому або вкрай важкому стані з отруєнням, які мають гостру ниркову недостатність. Зараз провести процедуру для таких хворих можна тільки вночі, бо вдень апарати працюють у дві зміни для пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю, — пояснив Сергій Селевич.

А тимчасово виконуючий обов’язки головного лікаря Геннадій Ткаченко розповів, що наразі в ЦРЛ таку допомогу отримують 9 пацієнтів, і можливості обслуговувати більше хворих просто немає, а їх кількість кожного року збільшується щонайменше на одну людину. Тому деякі громадяни вимушені тричі на тиждень їздити до Запоріжжя для проходження гемодіалізу, що для них фізично є досить важко.

Сергій Селевич зазначив, що в Мелітополі є технічна можливість надавати допомогу більшій кількості людей, організувавши третю зміну, тоді необхідність їздити до обласного центру зникне.

Складний шлях розвитку

Сама ж центральна районна лікарня після реформування вторинної ланки має стати так званою медустановою планового лікування. Наразі ж на госпітальній раді запропоновано включити її до медичного містечка Мелітополя.

— Особливість центральної районної лікарні в тому, що вона розташована в межах міста, поблизу міського медичного містечка, тому є пропозиція керівництва міста Мелітополь щодо її включення до медичного містечка, — розповів Сергій Селевич.

Голова райдержадміністрації наголосив, що поки такі пропозиції лише розглядаються, і до остаточних рішень ще далеко. Та він підкреслив: головна мета реформи медичної галузі — покращити надання допомоги хворим.

— Мешканці району та нашої держави бажають отримувати більш якісні медпослуги. А для цього треба змінити все, починаючи з характеру фінансування. Тобто немає сенсу державі витрачати кошти на оплату утримання будинків та споруд, в яких не знаходяться пацієнти, на оплату штату медичних працівників, до яких не звертаються пацієнти. Треба сплачувати не за те, щоб утримувати заклади охорони здоров’я, а за якісну послугу! — впевнений районний керівник, який не один рік очолював ЦРЛ.

Про необхідність змін каже і т.в.о. головного лікаря ЦРЛ.

— У будь-якому випадку реформування потрібно, бо такою, як зараз, медицина не має залишатися, вона не має бути на цьому ж рівні. Будь-які зміни проходять непросто, але якщо нічого не робити, то підвищити якість надання медичних послуг буде неможливо — зауважив Геннадій Ткаченко.

ЦРЛ має потужний потенціал

І Сергій Селевич, і Геннадій Ткаченко наголосили — ЦРЛ працюватиме у будь-якому разі. Тим паче, що медустанова багатопрофільна.

— У нас пацієнти отримують замкнутий цикл послуг з моменту звернення до приймального покою, потім обстежен-ня, також є поліклінічне від-ділення. Весь спектр медичних послуг пацієнт може отримати, не виходячи із медза-кладу. А це дуже важливо, бо бувають хворі, у яких непросто діагностувати конкретну недугу, тож є можливість одночасно задіяти декількох спеціалістів, — підкреслив Геннадій Ткаченко.

До того ж минулого року в медустанові відбулося значне покращення матеріально-технічної бази. Проведено капітальний ремонт інфек-ційного відділення, відреставроване педіатричне відділення, придбано сучасні апарати штучної вентиляції легенів.

А у поточному році в центральній районній лікарні значно поповнився штат молодих спеціалістів. Прийшли на вакантні місця й лікарі-інтерни.

Гордістю лікарні є об’єднане хірургічне відділення. Там освоїли сучасні методики з безкровних операцій, за цими послугами в ЦРЛ звертаються мешканці з сусідніх районів. Зважаючи на такі дані, Мелітопольська ЦРЛ є досить конкурентоздатною установою, а тому після реформування неодмінно продовжить працювати та розвиватися, запевняють медики.