image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

У Запоріжжі відбувся найбільший ІТ-форум південного сходу України

28 вересня у Запоріжжі відбувся InternationalITForum 2018 – наймасштабніший ІТ-захід південногосходу України. У рамках форуму виступили 30 спікерів з 12 країн, захід відвідали 12 тисяч запоріжців та гостей міста – це стало рекордом для подібних заходів в Запоріжжі. Мета заходу – покласти початок створенню регіонального ІТ-кластеру з перспективою його зростання до цілого ІТ-міста.

Організувала форум група компаній GlobalGenesis за підтримки Запорізької обласної державної адміністрації.Генеральним партнером заходу виступила Спілка вірмен Запорізької області, офіційними партнерами: ювелірний завод «Золотий вік», «Мотор Січ», завод «Светотехника», Yabloki, HUB 4.0, MLSGroup, запорізька IT-компанія Palemiya, InvestmentBusinessSchool, обслуговування фуд-зони забезпечила GFSgroup.

«Під час підготовки до форуму прочитав в ЗМІ висловлювання в тому, що IT-підприємство«переможе» будь-яке промислове підприємство з такою ж кількістю працівників: на IT-підприємства будуть вищі зарплати, воно буде більш прибутковим і конкурентоспроможним. І наш форум – це перший крок до створення великого IT-міста в Запорізькій області. Сьогодні ми зібрали багато експертів, які допоможуть нам написати план, концепцію такого міста. Першим нашим кроком стане створення IT-кластеру в Запорізькій області, далі – створення IT-міста, після цього – впровадження IT-рішень в інфраструктуру Запорізької області », – заявив Артур Гарслян, генеральний директор GlobalGenesis, орагінзатор форуму.

Крім того, форум мав допомогти налагодити зв’язки підприємцям з ІТ-фахівцями – на думку організаторів, залучення інноваційних технологій повинно якісно поліпшити ведення бізненсу, збільшити його прибутки та допомогти у розвитку підприємств.

«Запорізькі підприємства, які застосовують сучасні технології, стають конкурентоспроможними. І область це відчуває: по економічних показниках, по кількості робочих місць, по загальному розвитку», – зазначив очільник запорізької ОДА Костянтин Бриль.

У той же час, початок розвитку ІТ-індустрії у Запоріжжі та області повинен у першу чергу створити робочі місця для молоді, забезпечити їй можливості для реалізації на Батьківщині, а не за кордоном.

«Важко уявити будь-яку сферу нашого життя, і особливо – бізнес, без застосування високих технологій. IT – це наш сьогоднішній і завтрашній день. Я хочу, щоб всі ми і в першу чергу наша молодь, молоді підприємці та IT-фахівці, йшли в майбутнє тут, в Україні, в Запорізькій області, в Запоріжжі», – сказав Рудольф Акопян, віце-президент Союзу вірмен Запорізької області і член оргкомітету International IT Forum 2018.

Форум складався з трьох тематичних потоків (маркетинг, блокчейн та девелопмент), експозони та воркшопів, крім того, у рамкахInternationalITForum 2018 відбувся кіберспортивний турнір. За інформацією організаторів захід відвідали 12 тисяч людей – вдвічі більше від запланованих 5-6 тисяч.