image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Зміни щодо отримання субсидій

12:00 08.11.2018

фото с сайта: http://podrobnosti.ua/2261824-otopitelnyj-sezon-kakie-dokumenty-nuzhny-dlja-oformlenija-subsidii.html

30 жовтня перший заступник міського голови Ірина Рудакова провела брифінг, під час якого повідомила про зміни в правилах отримання житлових субсидій.

Перед початком опалювального сезону 2018-2019 років постановою КМУ від 17.10.2018 № 841 були внесені зміни до Порядку призначення житлових субсидій та пом’якшені деякі обмежуючі критерії.

Підсумки двох минулих опалювальних сезонів показують, що приблизно 32 тис. домоволодінь отримали субсидію. Порівняння річного періоду цього і минулого року вказують на зниження кількості субсидіантів більш ніж в 3 рази. Очікується зниження їх кількості також в опалювальному сезоні 2018-2019 років.

Субсидія для багатоквартирних будинків не нараховувалась в зв’язку з тим, що опалювальний сезон офіційно не був розпочатий, а також очікувались відповіді на запити до Пенсійного фонду зі сплати ЄСВ, фіскальної служби — по доходах, в комунальні підприємства — щодо заборгованості.

Для власників індивідуального опалення опалювальний сезон почався ще 16 жовтня.

Після отримання всіх даних буде проведено перерахунок субсидій на опалювальний сезон для тих, кому вони були призначені в неопалювальний період.

Терміни

З 1 жовтня урядом встановлено нововведення щодо терміну, на який призначається субсидія.

Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг тепер призначатиметься 1 раз з місяця звернення за її призначенням до кінця опалювального сезону (30 квітня) і буде розраховуватися окремо на неопалювальний і опалювальний сезони (така норма діяла до 1травня 2018 р.)

Всім домогосподарствам, яким субсидія була призначена на неопалювальний сезон 2018 року, в тому числі без визначення її розміру, проводиться розрахунок розміру субсидії на опалювальний сезон без повторного звернення і, зокрема, з урахуванням наявності простроченої заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг. Розрахунок розміру субсидії на опалювальний сезон таким домогосподарствам проводиться на підставі доходів за I-II квартали поточного року. Склад домогосподарства і перелік послуг залишається таким, як і при призначенні субсидії в неопалювальний сезон, за винятком випадків, коли громадянин повідомив про від-повідні зміни.

Перелік осіб

Доповнено перелік осіб, яким субсидія може бути призначена за рішенням комісії на наднормативну площу житла. Це громадяни, які:

— отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника або по інвалідності;

— досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пен-сійне страхування» і отримують пенсію за вислугою років;

— отримують державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

Площа

З 1 жовтня 2018 при визначенні права на отримання субсидії враховується не загальна площа житлового приміщення, а опалювальна.

Субсидія не призначається, якщо опалювальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв. м для квартир в багатоквартирному будинку та 200 кв. м для індивідуальних будинків. При цьому ця норма не буде поширюватися на багатодітні сім’ї.

Наявність транспорту молодше 5 років також може бути розглянута на комісії, якщо, наприклад, цей транспорт необхідний для подолання складних життєвих обставин, пов’язаних з тривалою хворобою.

Кому буде призначено

Змінами передбачено, що субсидія не може бути призначена (в т.ч. за рішенням комісії) в разі, коли в складі домогосподарства є особи, які мають заборгованість за виконавчим провадженням про стягнення аліментів більше 3-х місяців (крім осіб, які є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря). При відсутності або мінімізації доходів також позитивно може бути розглянуто питання про призначення субсидії.

Нормативно врегульовано питання призначення субсидії офіційно працевлаштованим особам, за яких роботодавцем не сплачено ЄСВ. Субсидія їм призначатиметься на загальних під-ставах за умови підтвердження заборгованості роботодавця з виплати заробітної плати та сплати ЄСВ. На даний момент загальна сума заборгованості із заробітної плати в місті Мелиітополі складає 21225,5 тис.грн. перед 868 робітниками. Підприємства, які декларують заборгованість, у службі статистики видаватимуть відповідні довідки.

Комісії надано право приймати рішення про призначення субсидії в разі, коли у члена домогосподарства відсутні доходи, і такі особи або інші члени домогосподарства надають соціальні послуги, знаходяться в місцях позбавлення волі, перебувають у складних життєвих обставинах, викликаних тривалою хворобою, що підтверджується висновком лікарсько-консультативної комісії установи охорони здоров’я, є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря.

З метою врегулювання питання призначення субсидії домогосподарству, до складу якого входять працівники, що знаходяться за кордоном більше 60 днів, надана можливість комісіям приймати рішення про призначення субсидії, якщо такими особами підтверджені легалізовані в Україні документами придбання страхового стажу в інших країнах, з якими укладено договори про соціальне забезпечення. Відповідний перелік розміщений на сайті Мінсоцполітики в розділі «Міжнародна діяльність» в закладці «Міжнародне співробітництво».

Розрахунок призначення субсидії для підприємців не від прожиткового мінімуму, а від мінімальної заробітної плати збережений. Як і соціальні норми споживання, які залишилися на рівні 1 травня цього року.

Визначено, що заява та декларація не можуть бути розглянуті, коли в них не внесені в повному обсязі всі передбачені формами дані.

Надано право одержувачам субсидії не платити обов’язкову частину плати за послуги, якщо вартість спожитих послуг менше від неї. В такому випадку громадяни платять фактичну вартість спожитих послуг.

Прийом громадян

Сьогодні відділи прийому грома- дян працюють в штатному режимі. При великій кількості заявників буде введений гнучкий графік. Зараз приймається більше 100 заяв щоденно.

Також є можливість записатися на прийом до фахівця за телефоном. Заяву можна подати особисто, надіслати поштою на адресу управління соцзахисту населення або скористатися спеціальним сервісом на сайті Мінсоцполітики.

За заявами, написаними в період двох місяців з початку опалювального сезону, субсидії будуть призначені з 1 жовтня 2018 р.