image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Повернутися до мирного життя допоможуть психологи

Як підтримати військових, які пройшли випробування війною, та їх рідних, а також надати допомогу сім’ям загиблих. Саме про це говорили психологи під час регіональної науково-практичної конференції, яка проходила 8 та 9 листопада.

Уваги потребують не лише військові, а і їх рідні

Захід організований громадською організацією «Центр «Побратим». Конференція відбувалася на базі Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Б. Хмельницького за підтримки Міністерства освіти України, «Арттерапевтичної асоціації» та Мелітопольської райдержадміністрації.

Участь в заході взяли близько 60 психологів з різних регіонів України.

Слід зазначити, що саме волонтери «Побратиму» одними з перших в області занепокоїлися психологічною реабі- літацією військових ще у 2015 році.

Голова правління «Побратиму» Світлана Алексєєва стверджує: у вирішенні питань психологічної реабілітації непросто і спеціалістам, і тим, хто пережив події, пов’язані з бойовими діями.

— Найскладніша категорія — це сім’ї загиблих, я не думаю, що слід пояснювати чому. Це робота з втратою і тут тяжко і психологам, і тим, у кого рідна людина загинула на війні, — стверджує Світлана.

Вона зауважує — на початку діяльності громадської організації військові неохоче спілкувалися з психологами, але з часом ситуація змінилися. І така спільна праця дозволяє не тільки знайти рівновагу солдатам у мирному житті, а й налагодити стосунки у сім’ях, увійти в новий ритм життя. Як зазначають психологи, особливої уваги потребують діти, батьки яких проходять службу у зоні конфлікту, бо подекуди малеча приховує свої переживання.

Слід підвищувати обізнаність

Співорганізатори заходу висловлювали впевненість, що така зустріч дозволить психологам удосконалити реабілітацію людей, які пережили військову травму.

Військовий комісар Мелітопольського об’єднаного міського військового комісаріату Олександр Лушніков зауважив, що в Україні до подій 2014 року не було спеціалістів, які б розуміли, як працювати з військовими, які повертаються з війни, тому наразі дуже важливо підвищувати обізнаність психологів у цьому напрямку.

А голова Мелітопольської райдержадміністрації Сергій Селевич подякував команді «Побратиму» за їх небайдужість до долі захисників країни та запевнив, він залюбки підтримує діяльність громадської організації.

Захід включав в себе теоретичну та практичну частини. Під час нього психологи вивчали міжнародний досвід у роботі з військовою травмою та поділилися власними напрацюваннями. Підсумком конференції стане друк методичного матеріалу з практичними порадами для психологів.