image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Били дітей за колоски

В Новгородківці відкрили пам’ятний знак жертвам Голодомору, він став четвертим на території Мелітопольського району. Подію приурочили до Дня пам’яті жертв Голодомору, який у поточному році припав на 24 листопада.

До цієї дати в районі відбувся також мітинг, під час якого мешканці села та представники влади згадували катування голодом українського народу. Так, депутат Новгородківської сільської ради Ганна Момот розповіла , що на території тодішнього Чехограда існувала артіль «Прукопник», керівник якої Франц Ваврін хотів захистити селян, але радянська влада цього не дозволила.

— Він приховав 6 тонн пшеничних озадків, щоб було чим годувати коней навесні для сівби. За це восени 1932 року він був засуджений і розстріляний, разом з ним були засуджені і розстріляні двоє колгоспників, — зазначила депутат.

Ці події сталися під час Голодомору 1932-1933 років, та голод в Україні вирував тричі, востаннє в 1946-1947 роках. Його очевидець мешканець с. Новгородківка Степан Кузинський поділився спогадами, не стримуючи сліз.

— Це були уповноважені або охорона, хто як називав, але вони знущалися з дітей за декілька колосків. Згадую, нас колись спіймали на полі, все з карманів позабирали, а ми там трішки зерна зібрали , все забрали і побили.

Голова районної ради Олександр Мордик зазначив, що від голоду в районі загинули понад 2 000 людей, а ті, хто вижив, через десятиліття боялися розповідати про страшні події.

А заступник директора Департаменту Запорізької облдержадміністрації Олександр Зубченко та в.о. керівника апарату Мелітопольської райдержадміністрації Катерина Макруха наголосили на важливості тих людей, які чинили супротив радянській владі та не виконували наказів про конфіскацію зерна у селян.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять українців, які померли голодною смертю. Слід зазначити, що голодомор був штучним і багатьма країнами визнаний геноцидом українського народу. А жертвами стали мільйони українців.