image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

З нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю

16:27 29.11.2018

Щороку 03 грудня в Україні відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю. Проведення Міжнародного дня людей з інвалідністю спрямовано на привернення уваги до проблем цієї категорії суспільства, захист їх гідності, прав та благополуччя, на переваги, які отримує суспільство від участі осіб з інвалідністю в політичному, соціальному, економічному і культурному житті. 

Звичайно, цей день не можна називати святковим, проте він підкреслює необхідність досягнення забезпечення рівних прав інвалідів і їх участі в житті суспільства. Міжнародний день людей з інвалідністю – день підведення підсумків зробленого для цієї категорії громадян, аналізу фактичного становища людей з особливими потребами в суспільстві і визначення планів щодо поліпшення їх життєвого рівня.

Значна робота з реабілітації людей з інвалідністю ведеться Мелітопольським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області, яке обслуговує застрахованих осіб міста Мелітополь, Якимівського, Приазовського та Мелітопольського районів. Відділення забезпечує за потребою, визначеною довідкою МСЕК,  осіб з інвалідністю повним обсягом медичної допомоги, а саме: відшкодування витрат на лікування в лікарнях, реабілітаційних та санаторно-курортних закладах, забезпечення протезно-ортопедичними виробами, необхідними лікарськими засобами та виробами медичного призначення, окулярами, слуховими апаратами, спеціальними засобами пересування, зубопротезуванням та іншим.

Сьогодні, під страховим захистом відділення Фонду перебувають 344 особи з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва. З них 2 – особи з інвалідністю І групи, 35 осіб – ІІ групи, 307 осіб – ІІІ групи. Опікується відділення і вирішенням проблем людей з інвалідністю – внутрішньо переміщених осіб, які тимчасово переселилися з Криму та районів проведення операції Об’єднаних сил.

Пріоритетом в роботі Фонду соціального страхування України є реалізація політики Уряду щодо адресності програм соціального захисту населення.  Вже другий рік поспіль діє новий Порядок відшкодування витрат за надані послуги санаторно-курортним закладам за вибором потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, головною особливістю якого є надання права потерпілому на виробництві, якому за висновком МСЕК визначено санаторно-курортне лікування, самостійно вибирати санаторно-курортний заклад будь-якого регіону країни за своїм вибором, включаючи місцеві санаторії.

            У 2018 році 24 потерпілих на виробництві регіону обслуговування відділення, які є особами з інвалідністю, безкоштовно за рахунок Фонду відновили своє здоров’я у санаторно-курортних закладах України за новим Порядком.

Обов’язок працівників Мелітопольського відділення Фонду – допомагати людям, які постраждали внаслідок нещасного випадку на виробництві. Допомагати не лише матеріально, а насамперед, своєю увагою і чуйністю, добрим словом і конкретною справою, і ми це намагаємося робити щоденно.

Напередодні Міжнародного дня людей з інвалідністю ми звертаємося до роботодавців із переконливим проханням проявити в цей день небайдужість та милосердя до таких працівників, допомогти матеріально, вселити їм надії на позбавлення самотності, залучення до активного способу життя, на відновлення працездатності та здоров’я в цілому.

Інвалідність – це не вирок. Практика показує, що люди з інвалідністю можуть бути і стають повноцінними і високоефективними членами суспільства, відмінними фахівцями і навіть політиками, економістами, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, у тому числі й абсолютно здорових членів нашого суспільства. Це засвідчує активна участь команди осіб з інвалідністю Мелітопольського відділення Фонду у Всеукраїнській спартакіаді «Сила духу», яка відбулася у серпні-вересні 2018 року.

З нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю ми засвідчуємо до них свою повагу та захоплення, бажаємо цим людям, міцного здоров’я, оптимізму і впевненості в своїх силах, незламного духу, спокою і добра у серці, родинного затишку, заслуженої шани і вдячності людей. Запевняємо, що працівники Мелітопольського відділення Фонду і надалі будуть робити все можливе, щоб особи з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва якнайбільше залучалися до активного способу життя, отримували постійну та достойну допомогу у моральній, фізичній і соціальній реабілітації.

 

З повагою,

колектив працівників  Мелітопольського відділення управління

виконавчої дирекції  Фонду соціального страхування України у Запорізькій області