image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Інтеркультурний літературний тиждень у дитячій бібліотеці

14:53 03.12.2018

В центральній дитячій бібліотеці ім. Гайдара («Мальвіна») в рамках креатив лабораторії «Культура народів рідного краю» відбувсяінтеркультурний літературний тиждень.

З 26 по 30 листопада юні мелітопольці мали нагоду зустрітися з представниками:національно-культурного караїмського товариства «Джамаат», громадської організації німецької культури «Цухаузе» таміської єврейської общини.

Відкрила літературний тиждень СофіяГельївнаЯлпачик, яка презентувала підручник караїмської мови «Пустьзазвучитроднойязык».Він містить 20 головних розмовних тем, до його складу увійшли ілюстрації, вірші, пісні та російсько-карамсько-український словник.

29 листопада відбулася зустріч з представниками громадської організації німецької культури «Цухаузе».Гостею заходу стала Юлія Оскарівна Завалишина,  яка разом із учнями 5-Б класу спеціалізованої школи № 23 здійснила подорож сторінками історії німецької культури, літератури та поезії. На зустрічі прозвучали вірші німецькою мовою відомого поета Генріха Гейне, які декламувала Юлія Оскарівна.Музичним подарунком від учасників ансамблю «Едельвейс» у складі Олександра Оскаровича Приби, Сергія Андрійовича Приходченко, ЕкатериниЕдуардовниПавлової та Юлії Оскарівни Завалишиноїстали німецькі та українські народні пісні. Діти із задоволенням підспівували виконавцям.

А вже 30 листопада бібліотека організувала зустріч з представниками Мелітопольської міської єврейської общини.Євреї – це один з найдавніших народів світу, історія якого налічує чотири тисячоліття.Представники єврейського народу живуть по всьому світу, але змогли зберегти свою релігію, звичаї та національну сутність.Анна Стаценко познайомила гостей бібліотеки, учнів 6-Б класу ЗОШ №4 з літературним надбанням та особливостями мови єврейського народу.

Дітлахи із задоволенням разом читали вірш «Птах душі»:

«Вам, наверное, хотелосьбыузнать,

ИзчегосделанаПтица Души.

Этоочень просто:

Онасостоитиз маленьких ящичков…»

Саме цей вірш став основою для акварельного майстер-класу, під час якого хлопчики та дівчатка малювали свої скриньки радості, капризу, надії та любові.

А для самих допитливих, що бажають дізнатись про національні товариства нашого міста,у бібліотеці розгорнуто книжковий перегляд «Національна палітра Мелітопольщини».