image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Розпочато створення опорних шкіл

Оптимізація закладів освіти Мелітопольського району дозволить заощадити кошти та покращити якість шкільного навчання. Таку думку висловили учасники засідання колегії райдержадміністрації, яке відбулося 29 листопада.

В обговоренні питань взяв участь заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін. Мова йде про навчальні заклади з малою кількістю учнів, які мають стати частиною так званих опорних шкіл. Таким чином вони реорганізовуються з закладів загальноосвітніх 1-3 ступенів у школи 1-2 ступенів, де працюватимуть початкові та середні класи або лише початкові.

Поки що такий процес розпочато лише в Новобогданівській об’єднаній громаді: Новобогданівська школа була реорганізована у комунальний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ст. «Успіх». Нині заклад включає ще й 3 філії: Відродженську та Старобогданівську філію І-ІІ ст. і Троїцьку філію І ст. Про це розповіла начальник районного відділу освіти Тетяна Безбородих.

Своє занепокоєння з приводу того, що в Мелітопольському районі створено лише один опорний заклад, висловив Едуард Гугнін. Він зазначив, що у деяких школах району навчається зовсім мало учнів, тож утримувати такий заклад освіти просто фінансово недоцільно.

— Ви витрачаєте велику кількість грошей для того, щоб опалювати приміщення, а не та не, щоб давати якісну освіту дітям, — підкреслив посадовець.

Едуард Гугнін розповів, що процес створення опорних шкіл в Запорізькій області триває близько трьох років. Щодо Мелітопольського району, то він ризикує втратити чималі кошти, які у 2019 році будуть виділені саме на утримання таких навчальних закладів.

— Обласна влада буде підтримувати перш за все опорні школи, яких налічується 12 в Запорізькій області. На кожну з них ми витратили більш ніж 3 млн. грн. Наприкінці грудня ми отримаємо додаткову дотацію на те, щоб закупити шкільні автобуси та придбати необхідне обладнання для класів, — зазначив він.

В свою чергу Семенівський сільський голова Андрій Єрмоленко порушив проблему підвозу дітлахів з Обільного до школи в Семенівку. Справа в тому, що шкільний автобус, який було виділено з області, розрахований лише на 25 посадкових місць, а потрібно перевозити понад 40 дітей. Тож довелося задіяти власний транспорт.

— Ми відправляємо два автобуси, дітей підіймаємо о шостій годині ранку. Ми зверталися до облдержадміністрації з цією проблемою, треба підходити до цього індивідуально по кожному навчальному закладу, — сказав місцевий очільник.

На це Едуард Гугнін зазначив, що візьме питання на контроль. Також під час колегії було розглянуто ще декілька питань розвитку соціальної сфери району.

Після розгляду питань порядку денного, члени колегії прийняли рішення щодо вирішення існуючих проблем в цьому напрямку. А голова райдерж-адміністрації Сергій Селевич затвердив розпорядження з цього приводу.