image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Костянтинівські «Чарівниці» святкують ювілей

21 грудня чудовими святковими віршами розпочнеться ювілейний творчий вечір народного вокального фольклорного аматорського гурту «Чарівниці», справжньої перлини не тільки Мелітопольського району, а навіть і всієї України. Колективу «Чарівниця» виповнюється 15 років з дня заснування та 5 років з дня присвоєння звання «Народний».

Особливість костянтинівського гурту — це його учасниці, які, незважаючи на вік, завжди молоді душею та прагнуть до народного фольклору, який хочуть залишити нащадкам у спадщину. Відтворенням стародавніх співочих традицій України та запорізького краю, поповненням пісенної скарбниці колисковими від матусь, новорічно-різдвяними від бабусь, обжинковими від сусідок займається кожна учасниця вокального гурту разом з керівником Овсяніковим С.О. Він чудовий, творчий, професіонал своєї справи, якого дуже поважають в колективі і люблять учасниці по-материнськи.

Діти і онуки, мешканці села Костянтинівка з великою повагою та гордістю ставляться до талановитих учасників улюбленого гурту і завжди з радістю відвідують їхні чудові заходи. Завдяки тісній співпраці з головами сільської ради Біленьким Л.Г., Горбань Т.П., депутатом облради Горбанем В.І., директорами БК Деріло В.С, Бузейчук В.М, чудовим керівником Овсяніковим С.О, було придбано сучасний баян, а вокальному гурту — українські костюми та взуття, і все це заради відтворення фольклорної першооснови Запорізького краю.

У репертуарі «Чарівниць» близько 50-ти музичних творів як акапельних, так і в супроводі баяна, та 15 обрядових дійств. Гурт «Чарівниці» пропагує народно-фольклорне мистецтво через концертно-виконавську діяльність. Мистецький доробок 2017-2018 років становить понад 20 виступів у рідному Будинку культури та за його межами, не враховуючи творчих звітів в колективах та на підприємствах. Гурт веде активну збирацьку роботу, бере участь в районній фольклорно-етнографічній експедиції «Народні перлини рідного краю». Костянтинівські «Чарівниці» стали справжнім оберегом кращих народних традицій Мелітопольського району. Учасник районного фестивалю народної творчості «Степова симфонія відродження», обласного конкурсну фольклорних колективів «Запорізька спадщина», постійний учасник Всеукраїнського фестивалю «Грай, музико», на якому у 2018 році здобули звання лауреатів ІІ ступеня та переможців першого чемпіонату України з фольклору «Єврофольк-Харків 2018», європейської асоціації фольклорного фестивалю «Таланти 21 століття», офіційним партнером якого є Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки й культури. З великою радістю запальні «Чарівниці» отримали дипломи Лауреатів І ст. та зо-лоті медалі. Ця перемога відкрила нову сторінку в історії колективу, надала творчого натхнення, життєдайної сили і прагнення до збереження української пісні та донесення її до багаточисельної аудиторії друзів колективу .

Зі святом вас, дорогі «Чарівниці», хай Бог дає вам, здоров’я і благословляє на нові здобутки, творчі успіхи та натхнення.

Бажаємо продовження пісенної творчості народного фольклорного аматорського гурту «Чарівниці» заради процвітання нашої рідної України, збереження миру та духовної спадщини для нащадків.

Л.С. Крижко