image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Гострі кути об’єднання громад

16:32 24.01.2019

Модель адміністративно-територіального устрою Запорізької області та утворення нових об’єднаних територіальних громад в Мелітопольському районі обговорили 18 січня члени робочої групи з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад Мелітопольського району.Не дійдуть згоди
На засідання були запрошені й сільські голови, але особисто відвідали захід лише п’ять місцевих очільників. Керівники району були розчаровані таким ставленням до важливої справи. На думку голови Мелітопольської районної ради Олександра Мордика, така низька явка свідчить про те, що сільські голови не можуть домовитися один з одним щодо формату створення об’єднаних територіальних громад. А голова райдержадміністрації Сергій Селевич зазначив, що хотілося б більшої активності керівництва на місцях.
Лякає перспектива злиття з містом
На цьому засіданні обирали проект адміністративно-територіального устрою Запорізької області з двох пропозицій: облдержадміністрації або Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Нагадаємо, Мінрегіонбуд пропонує створити в області 5 районів, та в Мелітопольському районі залишити лише дві громади.
Начальник відділу містобудування, архітектури та з питань цивільного захисту населення райдержадміністрації Андрій Здоріченко зазначив, що за цим планом частина району мала б приєднатися до Мирненської ОТГ, включаючи й Новобогданівську ОТГ, а інша частина об’єдналася б у Мелітопольську ОТГ.
Цей варіант присутні відхилили, одностайно підтримавши пропозицію Запорізької облдержадміністрації, згідно з якою в регіоні буде шість районів, а створення ОТГ має відбутися за існуючим перспективним планом. Також члени робочої групи запропонували власні варіанти об’єднання в межах району. Зокрема, Костянтинівський сільський голова Тетяна Горбань наголосила, що мешканці Костянтинівки категорично проти об’єднання з Мелітополем.
— Щодо перспектив об’єднання з містом, то громада проти. Можливо, якісь перспективи й існують, та люди побоюються, що місто «з’їсть» (мається на увазі бюджетні кошти. — автор), а ми отримуватимемо крихти зі столу, — відзначила вона.
А Фруктовський сільський голова Любов Снігір підтримала пропозицію про об’єднання сільських рад північної частини району в одну об’єднану громаду.
У підсумку, одностайну підтримку членів робочої групи отримав варіант про створення, окрім двох існуючих ОТГ, Костянтинівської та Семенівської громад. Костянтинівська об’єднає Вознесенку і Костянтинівку, а до Семенівської увійдуть всі інші території району. Відповідне рішення робочої групи направлене до облдержадміністрації.