image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

… А миші ласують озимкою

14:07 06.02.2019

Наразі посіви озимих культур на полях Мелітопольщині атакують гризуни. Збільшенню кількості мишей на полях сприяє тепла погода.

Аграрії контролюють кількість шкідників

Про це розповіла головний спеціаліст управління агропромислового розвитку Мелітопольської райдержадміністрації Лідія Дяченко.

Вона зазначила, що гризуни почали активно себе проявляти ще з осені, потім знову їх побільшало у грудні, і ось у лютому деякі підприємства вже по другому колу розкладають отруту для знищення шкідників. Тож сільгоспвиробники успішно борються із гризунами.

Погода пощадила посіви

Цього року в районі посіяно озимі культури на 31 830 га, що склало 109% до прогнозу. З них 27% перебувають у доброму стані, 69% — в задовільному і лише 4% в слабкому. Цьому сприяли погодні умови восени.

— У виняткові роки у нас випадають опади у вересні, як цього року, тобто тоді, коли аграрії готові сіяти за всіма агрономічними показниками. Опадів випало близько 155% до норми. Це дуже добрий показник, — пояснила Лідія Дяченко.

Не вплинула негативно на посіви й зимова погода. Не було критичних низьких температур та надто теплої погоди, бо плюсова температура також шкодить посівам.

— При сильному потеплінні можливе відновлення вегетації, а це загрожує тим, що рослина використовуватиме власні ж поживні речовини, відкладені в запас, — розповіла головний спеціаліст управління агропромислового розвитку.

Цього року серед озимих зернових аграрії традиційно віддали перевагу пшениці, її посіяно на 30 тис. га, понад 1,8 тис. га виділили під ячмінь, а площі рапсу значно зросли, він зайняв трохи більше 1,15 тис. га (минулого року цієї культури в районі посіяли лише 149 га, а два роки тому її взагалі не було на полях Мелітопольщини).

Весняно-польові роботи не забаряться

Потроху аграрії району готуються до весняно-польових робіт. Зокрема, вони запаслися добривами і насінням ярових культур. Цього року їх планується засіяти близько 9 тис. га.

— Менше, ніж раніше, у нас будуть сіяти ячмінь, більше стараються сіяти горох. Він іде не тільки як ярова зернова культура, але і як добрий попередник, що збагачує ґрунт азотом. За останні два-три роки площа посіву гороху значно збільшилася, — зазначила Лідія Дяченко.

За її словами, сільгоспвиробники району сумлінно ставляться до праці на землі і застосовують у своїй роботі сучасні підходи.

Наразі аграрії району зробили все для отримання гарного врожаю, але, як і завжди, його якість залежатиме й від погодних умов. Тож залишається сподіватися, що погода не підведе, і цього року трударям вдасться вщерть наповнити свої зерносховища та вдосталь забезпечити населення хлібом.