image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Пильнують дотримання трудового законодавства

15:14 06.02.2019

У січні в Мелітопольському районі зарплатню працівникам заборгувало лише одне підприємство — Філія «Мелітопольська дорожньо-експлуатаційна дільниця» ДП «Запорізький Облавтодор».

Не мають коштів на зарплату

Про це повідомив перший заступник голови Мелітопольської райдержадміністрації Андрій Фесик.

Він зазначив, що наприкінці 2018 року ця установа також була серед боржників разом із виробничим кооперативом «Фруктове». ВК погасив борг за рахунок виділення коштів з районного бюджету, а ось у філії «Мелітопольська дорожньо-експлуатаційна дільниця» заборгованість фіксується регулярно: оскільки вона не є розпорядником коштів, то і вирішити проблему на підприємстві не можуть, а очікують на фінансування з «Облавтодору».

Також посадовець поділився результатами роботи комісії райдержадміністрації з погашення заборгованості з заробітної платні та інших виплат. Зокрема, він наголосив, що впродовж минулого року вісім підприємств після спілкування із членам комісії встановили зарплатню працівникам вище мінімальної. На перше січня 2019 року 24 підприємства занижують зарплатню своїм спеціалістам. Як повідомив Андрій Фесик, за два роки середня зарплатня по району зросла на 23% і зараз складає 6095 грн.

Незнання законів не звільняє від платежів

Спеціалісти зазначають: у більшості випадків питання до підприємців виникають через їх незнання законодавства.

Багато з фізичних осіб-підприємців не ведуть господарську діяльність, але за документами вони її не припинили. При цьому згідно зі змінами до законодавства, які вступили в дію з 2017 року, підприємці все одно мали сплачувати єдиний соціальний внесок. Таким чином, у них з’явилися чималі борги.

Тож підприємцям нагадують, що у разі припинення діяльності, необхідно завершити процедуру закриття.

Наймані ж працівники можуть перевірити, як сумлінно роботодавець сплачує за них обов’язкові відрахування із заробітної плати та дізнатися про її реальний розмір.

Трапляються випадки, коли працівник просто не має цієї інформації, а коли настає час оформлювати пенсію, виявляється, що він весь час отримував мінімальну зарплатню. Для цього слід звернутися до Мелітопольського об’єднаного управління пенсійного фонду, який веде реєстр застрахованих осіб.

За словами Андрія Фесика, більшість керівників підприємств ставляться з розумінням до роботи комісії і намагаються виправити недоліки у дотриманні трудового законодавства.