image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Декларації — внесок у бюджет громади

Зробити внесок у розвиток свого села може кожен мешканець району, задекларувавши неоподатковані прибутки, отримані впродовж минулого року.

Хто має повідомити про прибутки?

Кампанія добровільного декларування стартувала з 1 січня поточного року і триватиме до 2 травня. Хто повинен подати цей документ та у яких випадках, докладно розповів заступник начальника управління — начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Мелітопольського управління Державної фіскальної служби в Запорізькій області Олександр Зюзін.

Зокрема, він пояснив, що громадяни, які офіційно працевлаштовані і так сплачують податки із зарплатні, в декларації мають вказати, так би мовити, нетрудові прибутки. Мова йде про прощені (анульовані) кредити, отримання спадщини, надання житла в оренду, продаж рухомого та нерухомого майна та у інших випадках, коли з доходів не були утримані податки. Слід зазначити, що у разі отримання спадщини від родичів третьої, четвертої та всіх інших ступенів спорідненості, треба сплатити податок у розмірі 5% від вартості успадкованого та ще й військовий збір. Але у кожному випадку є винятки. Так, наприклад, не оподатковується спадщина від родичів першого і другого ступеня спорідненості, а уразі продажу одного об’єкта майна на рік, податок також не сплачується.

Задекларувати прибутки повинні і селяни, які мають земельні паї площею понад 2 гектари. Олександр Зюзін наголосив, що ці податки входять до бюджету сільської ради, і саме за їх рахунок розвиваються території сіл.

— Хочу підкреслити, у зв’язку зі змінами в бюджетному кодексі, який діє з 1 січня 2019 року, податок на прибутки фізичних осіб буде сплачуватись за місцем знаходження земельної ділянки. Це дасть змогу розвиватись сільським територіям, — зауважив він.

Приховати нічого не вдасться

Спеціалісти наголошують: уразі нотаріально засвідчених операцій, дані про отриманий дохід автоматично передаються у фіскальну службу.

— Нотаріус передає нам дані, ми їх відстежуємо. Платника, який не подав декларацію, виявити легко, в цьому разі ми запрошуємо його в управління і проводимо роз’яснювальну бесі-ду, — зазначив Олександр Зюзін.

Якщо після цього громадянин відмовляється подавати декларацію, то відносно нього проводиться податкова перевірка і запроваджуються штрафні санкції. За невчасно подану декларацію також нараховується штраф: якщо порушення зафіксовано вперше, його сума дорівнює 170 грн., при повторному порушенні розмір штрафу зростає.

До речі, якщо громадянин не може сплатити суму податку, то є механізм відстрочення та розстрочення податкових зобов’язань.

Письмово або через Інтернет

Селянам для подачі декларації не обов’язково їхати до Мелітополя, спеціалісти фіскальної служби проводитимуть виїзні прийоми у населених пунктах районів. Про їх дати можна дізнатися у сільських радах.

Та і в Мелітопольському управлінні надаватимуть допомогу із заповнення декларацій.

Важливо те, що декларації можна подати не тільки особисто, але й надіслати листом до органу фіскальної служби за місцем своєї реєстрації. Але не пізніше ніж за п’ять днів до кінцевого терміну подачі декларації. Або заповнити електронну версію в особистому кабінеті. Для внесення даних через Інтернет необхідно отримати спеціальний ключ.

За словами спеціалістів, процедура його отримання займає 15 хвилин. Для цього необхідно звернутися до будь-якого управління фіскальної служби — незалежно від місця реєстрації громадянина. З собою слід мати паспорт, ідентифікаційний код та їх копії. Електронний кабінет зручний тим, що в ньому можна також отримати інформацію про всі сплачені податки та про наявність чи відсутність податкового боргу.

В управлінні Мелітопольської фіскальної служби зазначають: щороку у добровільному декларуванні доходів беруть участь близько 5 тис. мешканців Мелітополя, Мелітопольського та Веселівського районів.