image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Про стан виробничого травматизму

фото с сайта : https://news.dtkt.ua/labor/other/34352

З метою розроблення механізмів профілактики та запобігання виробничому травматизму Мелітопольським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області проведено аналіз стану виробничого травматизму у місті Мелітополі, Мелітопольському, Якимівському та Приазовському районах.

За результатами розслідувань, з урахуванням подій попередніх періодів, станом на 01 січня 2019 року по страховим випадкам взято на облік 18 потерпілих від нещасних випадків на виробництві в тому числі 1- зі смертельним наслідком.  Таким чином,  у 2018 році кількість страхових випадків (за актами ф.Н-1), у порівнянні з 2017 роком (12 потерпілих),  збільшилась на 50%,  зі смертельним наслідком — на 100%.

Збільшення кількості взятих на облік страхових випадків порівняно з 2017 роком встановлено у місті Мелітополь (на 130 %). Але в той же час простежується зменшення кількості взятих на облік страхових випадків порівняно з 2017 роком у Якимівському районі (у 2017 році було 3 випадки, у 2018 – відсутні).

До основних травмонебезпечних галузей економіки, на підприємствах (в установах, організаціях) яких у 2018 році зареєстровано випадки виробничого травматизму, відносяться:

— охорона здоров’я;

— забір, очищення та постачання води;

— загальна освіта;

— сільське господарство;

— металургійне виробництво та виробництво готових металевих виробів;

Виходячи з аналізу стану виробничого травматизму видно, що основними причинами нещасних випадків і надалі виступають організаційні причини – 56% від загальної кількості випадків (10 із 18 випадків), а саме, порушення трудової і виробничої дисципліни, безвідповідальність керівників виробництва і безпосередніх виконавців у питаннях дотримання вимог чинних нормативних актів та інструкцій з охорони праці. Решта 44% випадків сталася внаслідок за особистої необережності та противоправних дій інших осіб.

Основними видами подій, які призвели до нещасних випадків, є:

— дія предметів та деталей, що рухаються, розлітаються, обертаються, –

28% від загальної кількості випадків;

— падіння потерпілого під час пересування  – 22 %;

— падіння, обрушення, обвалення предметів, матеріалів, породи, ґрунту

тощо  – 17 %;

— навмисне вбивство або травма, заподіяна іншою особою – 17 %.

Найчастіше травмувалися працівники таких професій, як: машиніст насосних установок, сестра медична, лікар-хірург, фельдшер, водій автотранспортного засобу, вчитель та слюсарі різної спеціалізації.

Протягом 2018 та 2017 років, у Мелітопольському відділенні випадків професійних захворювань не зареєстровано.

Мелітопольським відділенням щоквартально проводиться моніторинг стану виробничого травматизму та професійної захворюваності. На підприємствах, де зафіксоване зростання виробничого травматизму зосереджена профілактична діяльність страхових експертів з охорони праці шляхом проведення додаткових заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам, усунення загрози  здоров’ю працівників, викликаної умовами праці.

Мелітопольське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області закликає вживати заходи щодо усунення виробничих небезпек і ризиків, зниження впливу на працівників шкідливих та небезпечних факторів, що можуть призвести до настання нещасних випадків та профзахворювань,  та наголошує, лише спільні зусилля щодо запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням, усунення загрози здоров’ю працівників, викликаною умовами праці, підвищення якості профілактичної роботи тощо допоможуть зберегти найцінніше – життя та здоров’я людини праці.

Консультативну, методичну та інформаційну допомогу від спеціалістів відділення Фонду з питань повідомлення про нещасні випадки, їх розслідування, інших питань охорони праці  та соціального захисту застрахованих осіб можна одержати у «Сервісному центрі  з надання консультаційних послуг», який постійно функціонує у відділенні Фонду за адресою: м. Мелітополь,   вул. Бейбулатова, 16, або за телефонами: (0619) 42-67-51, 42-67-52.

Сектор страхових експертів з охорони праці Мелітопольського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області