image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

А шлях війни завжди страшний…

12:19 21.02.2019

Ця війна була ніким і нікому не оголошена, героїчна і трагічна, яка виявилася вдвічі довшою, ніж Друга світова.

9 років, 1 місяць і 19 днів тривала ця війна, суперечлива для самих афганців. День вшанування учасників бойових дій на території інших держав — символ визнання і глибокої поваги подвигу солдатів та офіцерів, що захищали безпеку й інтереси держави у військових конфліктах. Минуло багато років після афганської війни, але світла пам’ять про тих, хто віддав своє життя, житиме в наших серцях вічно.

В День вшанування учасників бойових дій на території інших держав на зустріч з учнями нашої школи був запрошений учасник війни в Афганістані Олексій Володимирович Балаєв. Разом з ним на зустріч прийшли дочка Ольга та онука Вікторія, учениця другого класу нашої школи. Зустріч відкрив вчитель історії Мордвинівської школи, керівник гуртка «Пам’ять» і директор шкільного музею Цеомашко В.В. Всі присутні ознайомилися з історією війни. Наші учні з великою увагою та за-цікавленістю слухали виступ людини, яка пройшла випробування нею.

Олексій Володимирович Балаєв — випускник нашої школи. Зі шкільних років знав і пам’ятав про подвиг дідів у Другій світовій війні, брав участь в роботі шкільного пошукового загону. У вісімнадцять років був призваний до армії. Потрапив служити в Афганістан. Той страшний час згадує зі смутком. Був важко поранений, але дослужив до кінця, попри те, що був комісований. Із завмиранням серця слухали наші діти розповідь воїна-афганця. Ставили питання, що цікавлять їх. Які почуття хвилювали? Що було найстрашнішим для воїна на тій війні? За які заслуги Олексій Володимирович має нагороди? Як вплинула участь у війні на його подальше життя? Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

У нашій школі працюють історично-краєзнавчі гуртки, і вихованці цих гуртків, і усі учні школи намагаються берегти пам’ять про тих, хто робив нашу історію. Ми пишаємося подвигами старшого покоління, які служать прикладом хоробрості й патріотизму для сучасної молоді, зберігаємо світлу пам’ять про тих, хто загинув далеко від рідної землі.

Жейнова Л.М., керівник гуртка історичного краєзнавства КЗ «Центр туризму» ЗОР