image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Ґрунтові води підтоплюють домівки селян

11:30 28.02.2019

Близько 20 років мешканці села Удачне Фруктовської сільської ради страждають від підтоплення домівок. Селяни стверджують: проблема з’явилася з появою поблизу Приазовського зрошувального каналу.

— Десь років 20 тому виникла ця проблема, коли поряд з’явився канал. Хоча спеціалісти стверджують, що це не основна причина, та становище дуже серйозне і страшне: у людей вологі домівки, руйнуються будинки, погреби затоплені водою, — каже Фруктовський сільський голова Любов Снігір.

Вона зауважує, що в деяких будинках вологість уже піднялася на рівень від 1,5 до 2 метрів.

3 роки тому місцеві мешканці самостійно намагалися вирішити проблему. Тоді була вирита траншея довжиною близько 800 м. Ненадовго вода почала відступати від села, але потім знову повернулась.

Імовірне вирішення проблеми обговорювали нещодавно разом з головою райради Олександром Мордиком та начальником Мелітопольського міжрайонного управління водного господарства Миколою Слєпканем. До речі, у водгоспі спростовують припущення селян щодо впливу зрошувального каналу на кількість ґрунтових вод.

— Канал ще три місяці буде пустий, а село затоплено, коли канал влітку повний, то в селі все в порядку. Поширення води від каналу — це не більше 200 м, і вона ніяк сюди не дістанеться, — стверджує Микола Слєпкань.

Також він послався на ще один варіант вирішення проблеми, який пропонує басейнове управління водних ресурсів річок Приазов’я Державного агентства водних ресурсів. Мова йде про те, щоб подовжити вже існуючу траншею та вивести ґрунтові води, що збираються на поверхні, у річку Тащенак.

У сільській раді кажуть, що розглянуть пропозицію і, ймовірніше за все, спробують виконати ці роботи, бо такий варіант менш затратний, і ці кошти можна віднайти у сільському бюджеті.

Але депутату Фруктовської сільської ради, мешканцю Удачного Сергію Пархоменку, такий варіант не до вподоби. Він наполягає на необхідності створити проект з ліквідації підтоплень і здійснити його реалізацію. Однак, в такому разі лише оформлення документації коштуватиме близько півмільйона гривень, а основна робота — десятки мільйонів. З проханням вирішити проблему Сергій Пархоменко вже 17 років оббиває пороги. Куди тільки не звертався, в тому числі і до обласної ради та народного депутата, але реальної допомоги так і не побачив. Тож більшість селян просто не вірить, що для Удачного, де живе трохи менше 200 людей, ці кошти взагалі колись передбачать.