image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Зарплата працівників дитсадків потребує збільшення

10:18 01.03.2019

10 % і більше — таке збільшення розміру зарплати працівникам дитсадків ініціюють в Міністерстві освіти України та Профспілці освітян.

Про це повідомила голова Мелітопольської районної організації профспілки працівників освіти і науки Ксенія Захарова під час засідання ради профспілки та керівників закладів освіти.

— Президія Мелітопольської районної організації профспілки працівників освіти і науки України звернулася з пропозицією та повідомила голів сільських рад, керівників ОТГ, завідувачів ДНЗ про спільний лист Міністерства освіти і науки України від 6.11.2018 щодо підвищення заробітної плати педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, професійно-технічної, вищої освіти та установ освіти, науково-педагогічним працівникам, в якому рекомендували керівникам встановити їм надбавки за високі досягнення у праці, виконання особливо важливої роботи, за складність, напруженість у роботі в розмірі 10 і вище відсотків посадового окладу, — зачитала відповідне звернення вона.

Утримуються ж дитячі садки за рахунок сільських бюджетів, тож і відсоток підвищення зарплати залежатиме саме від сільських рад. Поки що в Мелітопольському районі не всі готові до таких змін.

— Не всі відреагували позитивно. Деякі сільські голови підвищили престижність праці від 5 до 10 %, — уточнила Ксенія Захарова.

Голова районної профспілки освітян також розповіла про роботу профспілкової організації впродовж 2018 року. Зокрема, доповіла про оздоровлення освітян і їх дітей та грошову допомогу.

— Діти відпочивали в дитячих таборах «Лазурна веселка», «Северянин» та інших. В 2018 році члени профспілки отримували грошову допомогу на суму понад 48 тис. грн., та з обласної організації — понад 36 тисяч, — розповіла Ксенія Захарова.

Керівник районного відділу освіти Тетяна Безбородих наголосила: у 2018 році чимало уваги приділялося дотриманню правил охорони праці та недопущенню травматизму. Також вона доповіла, що протягом минулого року здійснювалася своєчасна виплата зарплати освітянам.

Голова райради Олександр Мордик, який був присутній на засіданні, висловив сподівання, що в майбутньому можливості районної скарбниці сприятимуть удосконаленню матеріально-технічної бази шкіл району.

У підсумку заходу члени профспілки визначили основні напрями роботи у поточному році.