image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Скарбниця досягнень юних туристів

Мелітопольський районний відділ освіти вчетверте став кращим з організації туристсько-краєзнавчої роботи в Запорізькій області у 2018 році.

Чималий внесок у цю перемогу зробили також і педагоги та школярі туристичних та історичних гуртків Костянтинівського навчально-виховного об’єднання № 1 «Таврія».

Минулий рік багатий на здобутки

В’язання вузлів, скелелазіння — цим та іншим тонкощам одного з найактивніших видів спорту навчаються діти під час зустрічей в гуртку. Керівник туристичних гуртків будинку дитячо-юнацької творчості при Костянтинівському НВО № 1 «Таврія» Олександр Степанов розповів, що минулий рік для них видався багатим на здобутки.

— Минулого року наша середня група вперше посіла призове місце на обласному чемпіонаті. Багато призових місць ми привезли зі змагань зі спортивного орієнтування. На обласному зльоті з техніки пішохідного туризму з шести перших місць ми завоювали чотири, — розповів він.

Подорожі стали частиною життя

Цього року гурток з туризму можуть відвідувати й учні молодшого віку, зокрема, школярі четвертого класу залюбки приходять на заняття.

На думку Олександра Степанова, туризм допомагає учням відволіктися від шкіль-ної буденності та розширити свій світогляд.

Таку ж думку поділяють і самі вихованці гуртка. Юна туристка, одинадцятикласниця Діана розповідає, що цікавитися цим видом спорту почала ще змалечку.

— Я займаюся туризмом з п’ятого класу, і у нас дуже весела, дружня компанія, згуртовані команди. Під час змагань ми підтримуємо один одного, — залюбки ділиться враженнями від участі у змаганнях дівчина.

А учениця 8-Б класу Юлія переконана, що туризм вже давно став частиною її життя. Вона розповіла про те, що їй подобається у цьому виді спорту.

— Туризм приваблює тим, що тут отримуєш досвід, емоції, нові знайомства. А перебувати біля вогнища після напружених змагань — це такі почуття, які складно передати, — говорить дівчинка.

Для тренувань потрібне якісне спорядження

Олександр Степанов наголосив, що для ефективних та безпечних занять потрібен якісний інвентар і запевнив, що наразі туристи забезпечені таким спорядженням.

— Протягом останніх років чималу підтримку нам надає районний відділ освіти. Ми маємо 20 нових рюкзаків, 20 спальних мішків, килимків, 11 наметів.

Але зауважив, що цей вид спорту — один з найдорожчих.

— На кожну дитину треба багато карабінів. Для тренування на школу необхідно принаймні від 2 до 5 тисяч гривень, — додав Олександр Степанов.

Школярі невтомно досліджують рідний край

Поглибити знання з історії можна у гуртку з історичного краєзнавства, який також працює у школі. Його відвідують 18 вихованців. Керівник гуртка «Історичне краєзнавство» Запорізького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Ольга Горбова розповіла, що одним з напрямів діяльності гуртка є участь в археологічних експедиціях.

— Під час них діти набувають навичок археологічних розкопок. Також ми беремо участь в археологічних експедиціях на о. Хортиця та на Кам’яній Могилі. Дітям дуже подобається, ми знаходимося там протягом тижня, живемо в наметах, досліджуємо історію рідного краю. Часто подорожуємо територією Запорізької області.

Члени гуртка досліджують історію рідного краю та подорожують туристичними маршрутами України.

— Ми здійснили експедицію з історичного краєзнавства по Чорногірському хребту. Під час цієї експедиції ми досліджували залишки фортифікаційних споруд ще за часів Першої світової війни. Результати цієї експедиції ми представили на Всеукраїнський конкурс звітів про експедицію з активним способом пересування «Мій рідний край». Ця робота отримала гідну оцінку на обласному етапі. Зараз вона представляє Запорізьку область на всеукраїнському етапі, — розповіла Ольга Горбова.

Також юні історики беруть активну участь у всеукраїнських конференціях та конкурсах. Чималу увагу в навчально-виховному об’єднанні «Таврія» приділяють патріотичному вихованню молоді.

— Ми взяли участь в конкурсі «Сила, мужність, честь», де поспілкувалися з учасником АТО, який поділився своїми переживаннями, — додала керівник гуртка.

Учениця 11-Б класу Валерія розповідає, що наразі вони готуються до турніру «100 років Української революції», в якому позмагаються з учнями шкіл міст Мелітополя та Запоріжжя.

Такі заняття у гуртках приносять дітям чимало задоволення і в цікавій формі допомагають більше дізнатися про рідний край та загартуватися фізично.