image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

До уваги отримувачів субсидії

10:53 01.03.2019

Відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, що затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 06.02.2019 № 62), у 2019 році житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг надається у вигляді «монетизації» за двома схемами, в залежності від дати подання заяви на призначення субсидії:

  1. Громадяни, яким призначено житлову субсидію з 1 жовтня 2018 (а саме ті, хто подав заяву та декларацію на призначення субсидії до управління соціального захисту населення у жовтні – грудні 2018, та ті, яким субсидія на опалювальний період 2018-2019 розрахована автоматично) отримають житлову субсидію готівкою. Готівку такі громадяни почнуть отримувати з березня:

Пенсіонерам субсидія буде зарахована на картку Ощадбанку та інші банки, в яких вони отримують пенсію. Тим пенсіонерам, які отримують пенсію поштою, субсидію принесуть працівники пошти. Тобто суми субсидії за лютий 2019 пенсіонери отримають одночасно з пенсією за березень 2019.

Отримувачі субсидії – не пенсіонери, для отримання субсидії, повинні, починаючи з 12 березня, звернутись до найближчого відділення Ощадбанку незалежно від того чи є вони клієнтами цього банку чи ні. При собі необхідно обов’язково мати паспорт та ідентифікаційний код. Для того щоб уникнути черг у банку та зекономити час при отриманні готівки, в Ощадбанку буде працювати «гаряча лінія», зателефонувавши на яку можна буде записатись у чергу на отримання субсидії на певний день і час. За номером телефону 0800 21 08 00, починаючи з 12 березня, можна телефонувати та ставати у чергу до будь-якого зручного відділення Ощадбанку, дзвінки за вказаним номером (з мобільного чи стаціонарного телефонів) є безкоштовними.

Звертаємо увагу, що після отримання готівки, громадяни самостійно оплачують комунальні платежі! В квитанціях за комунальні платежі суми субсидій відображені не будуть, тобто в квитанціях за лютий, які люди отримають у березні, будуть відображені «до сплати» повні суми за спожиті послуги.

  1. Громадянам, які звернулися за призначенням житлової субсидії з 1 січня 2019 (заяви були або будуть подані до управління соціального захисту населення у січні – квітні 2019), взагалі ходити нікуди не потрібно, Ощадбанк сам буде перераховувати суми субсидій на рахунки заявників у комунальних підприємствах, тобто для таких осіб, монетизація відбуватиметься автоматично, про що буде надіслано СМС-повідомлення (скільки нараховано субсидії та скільки і за які комунальні платежі необхідно сплатити самому заявникові). Відкривати рахунки та звертатись до Ощадбанку не потрібно. Двічі на рік, після 1 травня та після 1 жовтня, якщо будуть не використані суми субсидій – заявнику через СМС повідомлять, скільки грошей він зекономив та як їх можна перевести у готівку (отримати на руки).

За отриманням інформації щодо будь яких питань, пов’язаних з призначенням житлової субсидії, одержувачі субсидії повинні звертатися до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення.

За отриманням інформації щодо спожитих послуг, нарахованих сум за послуги, розміру заборгованості (переплати) одержувачі житлової субсидії повинні звертатися до надавачів комунальних послуг.

За отриманням інформації щодо операцій, здійснених за обліковим записом одержувача житлової субсидії щодо перерахування коштів надавачам комунальних послуг, одержувачі субсидії звертаються до Ощадбанку.

Житлова субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива («гроші на вугілля») надається, як і раніше, шляхом перерахування коштів на рахунок громадянина, якому призначено житлову субсидію, відкритий у банківській установі, чи виплачується йому готівкою через відділення пошти (в залежності від того, який спосіб було зазначено в заяві на призначення субсидії).

Ще одним важливим моментом являється той факт, що у зв’язку зі зміною форми заповнення заяви та декларації всім субсидіантам, яким було призначено субсидію за їх заявами поданими до 31 грудня 2018 року, а також тим, кому призначено житлову субсидію після 1 січня 2019 за рішенням комісії (а саме, наймачам (орендарям) житла, внутрішньо переміщеним особам, тим, кому призначено субсидію на фактичну кількість проживаючих осіб, та тим кому призначено з доходом меншим, ніж розмір мінімальної заробітної плати) необхідно в травні обов’язково з’явитись в управління соціального захисту населення або до уповноважених осіб сільської ради та ОТГ і подати нову заяву та декларацію про доходи для призначення житлової субсидії на неопалювальний період 2019 та за необхідності на розгляд заяви на комісії.

Якщо влітку субсидії зазвичай не було у зв’язку з перевищенням доходів, за бажанням можна звернутися одразу у жовтні 2019.

Тим, кому влітку буде призначено житлову субсидію за рішенням комісії (а саме, наймачам (орендарям) житла, внутрішньо переміщеним особам, тим, кому призначено субсидію на фактичну кількість проживаючих осіб, та тим кому призначено з доходом меншим, ніж розмір мінімальної заробітної плати) необхідно обов’язково звернутися і у жовтні для розгляду заяви на комісії – для призначення на опалювальний період 2019 – 2020.