image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Тиждень масляної в бібліотеках міста

5 березня в бібліотеці ім. М. Горького було гамірно та весело: це школярі 6-В класу ЗОШ № 14 потрапили на пізнавальні посиденьки «Масляна іде, млинці та мед несе».

Розпочалися посиденьки з перегляду цікавогоролику про традиції українського народу та особливості святкування Масляної. А потім грали у пізнавальні та рухливі ігри («Збери слово», «Обруч», «Суп з цукерок», «Крокодил»), розв’язували  ребусита загадки, пригадували прислів’я. На завершення заходу всі разом подивись веселий мультик про Масницю.

А бібліотекарі дитячої бібліотеки «Мальвіна» відзначили початок масляного тижня з учнями ліцею-інтернату. На уроці національних традицій «Свято масляна – млинцеве царство»  діти переглянули фільм про традиції Масляниці, долучилися до популярних в давні часи ігор, смакували млинцями і чаєм. Звичайно, не обійшлося без спалювання опудала Масляної,разом з яким згоряють всі біди та невдачі.

До тижня святкування Масляної в Центральній бібліотеці ім. М. Лермонтова діє книжкова виставка «Ай да Масляна!».Назва «Масляна» пов’язана з тим, що перед Великим постом з раціону харчування вже виключалися м’ясні продукти, а ось молочні ще вживати було можна, як і традиційні складові для приготування млинців: молоко, яйця, масло, сметану. У народі це свято асоціюється з смачними печеними млинцями та веселими гуляннями.

В періодичних виданнях та книгах користувачі знайдуть різноманітні рецепти приготування вареників, млинців та начинки для них.

Тож, запрошуємо усіх гостей та мешканців міста відвідати книжкову виставку!