image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Допомагають молоді обрати професію

З 18 лютого на території Запорізької області стартував ювілейний, 10-й місячник профорієнтації. Мелітопольський міськрайонний центр зайнятості також взяв у ньому участь. Місячник охопить  учнів і студентів, їх батьків, педагогів, а також безробітну молодь.

Фахівці відділу активної підтримки центру зайнятості відвідують навчальні заклади міста і району, влаштовуючи для учнів психодіагностичне тестування, цікаві квестігри, конкурси малюнків, профорієнтаційні уроки, майстер-класи, професіографічні екскурсії та багато іншого.

Щоб сьогоднішній учень міг успішно професійно самовизначитися, зробити свій вибір, він повинен отримувати знання щодо професій в максимальному обсязі. А ще краще, коли молодь має можливість спробувати себе в якійсь професії, поспілкуватися з її представниками, побачити своїми очима місце, де буде працювати.

Саме таким був захід «Подорож залізницею», який відбувся 1 березня 2019 р. у ПК залізничників. Учні мелітопольських шкіл №№ 22 та 23, а також ліцею №19 отримали багато інформації щодо професій, пов’язаних із залізничним транспортом та навчальними закладами, в яких є можливість отримати ці професії. Управління освіти багато в чому посприяло проведенню цієї зустрічі, а художні керівники Палацу культури залізничників надали допомогу в її організації. Зокрема, вихованці Галини Шпильової з театру танцю «Золушка» додали яскравих барв своїми танцювальними номерами. Перед присутніми виступив директор міськрайонного центру зайнятості Олександр Темних:

— Мета центру зайнятості — проведення профорієнтаційної роботи. Не тільки з випускниками, які завтра закінчують школу, а й з тими, хто продовжуватиме навчатися ще 2-3 роки. Починаємо ми проводити роботу й з учнями молодших класів і супроводжуємо їх до самого випуску. Наша кінцева мета — щоб ви знайшли себе в цьому житті, вміли заробляти гроші, щоб жити. А якщо, крім того, ви ще й виберете ту професію, яка вам до душі, це буде взагалі чудово.

І далі Олександр Темних продовжив:

— Чому ми вибрали такий напрямок як залізничний транспорт? Тому що сьогодні професії, які потрібні залізничному транспорту, затребувані. Заробітна плата на залізниці висока, а наша головна мета — щоб молодь не їхала за кордон, щоб вона по закінченні шкіл, вишів, ПТУ залишалася в Україні і в нашому місті та приносила йому користь.

Взагалі в ході зустрічі діти змогли дізнатися про освіту, яку надають Мелітопольський багатопрофільний центр професійно-технічної освіти (залізничний напрямок) та Дніпропетровський університет залізничного транспорту ім. академіка Лазаряна. Перед учнями виступили студенти та викладачі навчальних закладів. Також про свої професії розповідали представники    Вагонного депо Мелітополь, Локомотивного депо, Мелітопольської дистанції колії.

В фойє БК на відвідувачів чекали стенди, які розповідали та демонстрували те, чим цікавляться вихованці Центру професійно-технічної освіти. Кожен зміг підійти, подивитися, поставити запитання та поспілкуватися. Наприклад, студенти-електрики демонстрували зібраний власноруч високочастотний генератор, який виробляє електромагнітне поле. І не тільки школярі, а й дорослі приходили «побавитися» з електрикою.

Таким чином, школярі в ході заходу отримали інформацію не тільки про наявні професії, а й про те, де їх можна отримати, як проходить навчання, куди потім ідуть працювати молоді спеціа-лісти. Це, без сумніву, допоможе випускникам у виборі майбутньої професії та освітнього закладу, до якого вони хотіли б вступити.