image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Бюджет ОТГ збільшився вшестеро

15:21 07.03.2019

Капітальна реконструкція водогінних мереж та організація вивозу сміття — вирішити  ці та інші проблеми збираються найближчими роками у Новобогданівській громаді.

Про це було оголошено під час обговорення стратегії розвитку ОТГ на 2019-2021 роки. Участь у заході взяли представники соціальних об’єктів громади та районні керівники.

Першим до присутніх звернувся голова ОТГ Дмитро Хлистун. Він зауважив: чи не найбільшою проблемою, яка потребує вирішення, є  покращення якості водопостачання.

— Збитки йдуть через зношені мережі  як в Новобогданівці, так і в Старобогданівці. В тариф лягає 20 % втрат, а у нас фактично 120-150% втрат. Ми даємо воду у мережі, але половина йде або в пориви, або у несанкціонований відбір. Так, ми встановили лічильники, але наразі бачимо, що споживання води збільшилося, а платежі — ні, — констатує місцевий очільник.

Також громаду непокоїть проблема вивозу сміття.

— Ми запрошували екологів та інші служби для того, щоб з’ясувати, чи можливо зробити полігон поблизу Новобогданівки. Але з’ясували, що з одного боку поля для вирощування сільгосппродукції, з іншого — заказники. Найближчий полігон знаходиться у Зеленому, а це 40-50 км лише в один бік. Найкраще рішення, яке ми бачимо — це органі-зація сортування сміття та подальша його переробка, — бідкається Дмитро Хлистун.

Зупинився  голова ОТГ  і на здобутках громади. Він під-креслив, що бюджет нової територіальної одиниці збільшився в рази.

— У 2017 році бюджет громади складав 6 млн., а сьогодні — 36 млн. грн. Але збільшилися й витрати. 40%  з бюджету — державні субвенції та трансферти.  Цього року ми отримали 2 млн. 370 тис. грн. на розвиток інфраструктури.

У підсумку обговорення голова райдержадміністрації Сергій Селевич наголосив на позитивних зрушеннях, які відбулися в громаді після об’єднання, і побажав їй успіхів та подальшого розвитку територій.