image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Дбають про безпеку на виборчих дільницях

31 березня українці обиратимуть президента. В зв’язку з цим під особливою увагою спеціалістів Мелітопольського міськрайонного управління державної служби надзвичайних ситуацій перебувають виборчі дільниці. Бо у день голосування вони стануть місцем великого скупчення людей.

Наразі рятувальники перевіряють, чи укомплектовані приміщення виборчих діль-ниць всім необхідним.
Не виключає рятувальна служба і різних провокацій у день виборів. Тому фахівці просять громадян бути пильними і пояснюють, як діяти у разі виявлення підозрілого предмета в приміщенні дільниці.
— Якщо на виборчій дільниці ви знайшли підозрілий предмет, то ні в якому разі не треба його чіпати, одразу ж зателефонуйте на 101 або 102. Також не треба застосовувати мобільний зв’язок, бо це може спричинити вибух, — розповів провідний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Мелітопольського міськрайонного управління державної служби з надзвичайних ситуацій Станіслав Неділько.
Виборців також закликають дотримуватись протипожежної безпеки під час волевиявлення.
— Забороняється використовувати несертифіковані зігрівальні прилади, влаштовувати додаткові електричні мережі. Не можна перекривати евакуаційні виходи. Також забороняється палити у місцях, які для цього не передбачені. Якщо на виборчій дільниці трапилася пожежа, треба зателефонувати на 101 та назвати адресу, — додав він.
Якщо пожежа все ж трапилася, слід якомога швидше викликати рятувальників та намагатися приборкати полум’я самостійно. Станіслав Неділько нагадав правила поведінки у натовпі.
— Не треба панікувати та йти проти натовпу. Якщо у вас на шиї шарф або в руках сумка — зніміть їх, бо ці аксесуари ускладнюють рух. Якщо з вами дитина — посадіть її на плечі. Йдіть до запасних виходів, тримайтеся подалі від стін і вузьких проходів. Якщо ви впали — скрутіться у клубочок, закрийте руками потилицю та намагайтеся встати, — підкреслив працівник управління.
Станіслав Неділько зауважив, що у разі виникнення запитань, відповідальні за пожежну безпеку на виборчих дільницях можуть звертатися до міськрайонного управління або за телефоном 5-11-00. Служба порятунку перебуватиме у підвищеній готовності.