image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Захисти рослини безпечно для свого здоров’я та життя

Щорічно навесні під час обробки садової ділянки та під час виконання весняно-польових робіт стається багато випадків отруєння людей пестицидами, що несуть в собі безпосередню загрозу для здоров’я та життя людини. Тому дуже важливо знати, як розпізнати ознаки отруєння та надати першу домедичну допомогу.

Отруєння пестицидами можна отримати при підготовці розчинів речовин, їх використанні, чищенні та ремонті устаткування, яке використовувалось під час обприскування рослин, при неправильному зберіганні та ін. Отруєння може наступити аліментарним шляхом (під час вживання їжі, обробленої пестицидами), повітряно-крапельним шляхом (надходження пестицидів через верхні дихальні шляхи – вдихання), контактно-побутовим, через шкірні покриви.

Симптоми отруєння пестицидами:

У разі якщо настала інтоксикація пестицидами на основі фосфорорганічних сполук (часто використовуються для боротьби з комахами), то переважають ознаки:

— ушкодження нервової системи — починаються посмикування м’язів, які переходять в судоми;

— пошкодження органів дихання і кровообігу: наростає рухове збудження, сплутаність свідомості, зіниці стають вузькими, в легенях з’являються хрипи;

— настає втрата свідомості до рівня коми, падає тиск і настає зупинка діяльності серця.

Сполуки, що містять хлор, мають дещо іншу отруйну дію. У цьому випадку початкові ознаки отруєння пестицидами пов’язані з їх подразнюючою дією:

— розвиваються почервоніння на шкірі, біль у горлі, кашель, сльозотеча;

— настає м’язова слабкість, ураження нирок або печінки;

— втрата свідомості, у важких випадках – летальний результат.

Перша допомога при інтоксикації (отруєнні) пестицидами:

  1. Потрібно визначити, яка саме речовина викликала порушення здоров’я. У будь-якому випадку необхідно припинити дію отрути на організм (вивести людину на свіже повітря).
  2. Змити отруту з шкірних покривів проточною водою. У разі перорального отруєння (надходження отрути через рот) необхідно виконати промивання шлунку.
  3. Необхідно дати потерпілому прийняти сечогінні препарати або засоби, щоб прискорити процес виведення токсинів з організму. Обов’язковий прийом сольового проносного і препаратів з обволікаючим ефектом, наприклад, Алмагель. Якщо немає під рукою фармакологічних препаратів їх добре замінить крохмаль харчовий або яєчний білок. Так само важливий прийом сорбентів (активоване вугілля, ентеросгель і інші).
  4. Важливо стежити за пульсом і диханням потерпілого, і в разі їх порушень, робити штучне дихання.

При тяжкому отруєнні обов’язково треба викликати швидку медичну допомогу та надалі проводити заходи в лікарняному стаціонарі.

Пам’ятайте якщо суворо дотримуватися правил техніки безпеки при зберіганні та використанні пестицидів, дотримуватися особистої гігієни, користуватися захисним одягом та індивідуальними засобами захисту Ви захистите найважливіше, Ваше здоров’я та життя.

 Головний спеціаліст відділу з питань праці та соціально-трудових відносин УСЗН Мелітопольської РДА ЗО   В. А. Грибачов