image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Відмовились від вакцинації — отримали спалах кору

В Мелітопольському районі зафіксовано спалах кору. З кінця лютого і по 19 березня вже зареєстровано 19 випадків, серед захворілих — одна дитина шкільного віку.

Про це розповіла завідуюча інфекційним відділення Мелітопольської центральної районної лікарні Тетяна Дубровська. Слід наголосити, що з 12 по 19 березня виникло 6 нових випадків кору. Тетяна Дубровська розповіла, що в сім’ї, де занедужав школяр, ще 10 дітей і жоден з них не має щеплення від кору.

Серед хворих є і медики, які, до того ж, нещодавно були вакциновані від кору. Спеціалісти пояснюють, що, ймовірніше за все, пацієнти вже були заражені інфекцією під час щеплення, бо хвороба має досить тривалий інкубаційний період і може себе проявити лише через 21 день з моменту зараження.

Слід наголосити, що спалахи цієї небезпечної інфекції фіксують раз по раз по всій Україні. Тетяна Дубровська пояснила: це пов’язано зі значним зниженням так званого колективного імунітету. А сприяли такому стану справ масові відмови батьків вакцинувати дітей.

Тому інфекціоністи закликають громадян перевірити дані про наявність щеплення у себе та у дітей і, у разі їх відсутності, пройти процедуру. Наразі в районних медзакладах вдосталь вакцин, і спеціалісти закликають населення зробити щеплення.

Слід нагадати, що кір є досить небезпечною хворобою і може призвести навіть до смерті, розповсюдженими ускладненнями є ураження головного мозку — енцефаліти та менінгіти, а також з боку органів дихання — пневмонії та бронхіти.