image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Перевірка газового обладнання — за окрему плату

В Україні змінилися правила технічного обслуговування газового обладнання у приватному житлі. Про це розповіли представники публічного акціонерного товариства «Мелітопольгаз».

Для споживачів важливо те, що відтепер планове технічне обслуговування буде платним. Ознайомитися з розцінками можна на сайті газопостачальної компанії. Вартість робіт може коливатися від кількості газового обладнання конкретного домогосподарства. Як пояснив заступник голови правління ПАТ «Мелітопольгаз» Владислав Тарарєєв, в середньому для житла, де є газова піч та опалювальний котел, процедура коштуватиме 150 грн. За десять днів до проведення технічного обстеження абонентам надішлють платіжки за проведення процедури, які слід оплатити в десятиденний термін. Разом з ними громадяни отримують детальні схеми газової мережі свого подвір’я. Заступниця директора ПАТ «Мелітопольгаз» Ірина Гарагуля наголосила, що у всіх абонентів будуть різні схеми і закликала громадян ретельно їх вивчити. У разі, якщо вони не збігаються з реальною кількістю працюючого газового обладнання, звернутися до «Мелітопольгазу».

Згідно з правилами техніки безпеки, як і раніше, обстеження домогосподарств з газовими плитами проводиться 1 раз в 3 роки, а там, де блакитне паливо використовується і для опалення — раз на рік. Але тепер обстеження можуть проводити не лише представники «Мелітопольгазу», а і представники інших ліцензованих організацій. Та фактично, поки що в Мелітополі та районі, ліцензія на такі роботи є виключно у «Мелітопольгазу».

Якщо громадяни відмовляться від проведення обстеження технічного стану газового обладнання, то їм згідно з чинним законодавством, перекриють доступ до блакитного палива. У разі проведення процедури будь-якою ліцензованою фірмою, абоненти мають надати спеціалістам «Мелітопольгазу» документ, який це засвідчує.

У випадку, коли власник житла планує довгий час бути відсутнім за місцем проживання і не зможе надати обладнання для обстеження, він має попередити газопостачальну компанію.

Слід зазначити, що з графіками проведення технічного обстеження газового обладнання можна ознайомитися на сайті ПАТ «Мелітопольгаз». У сільській місцевості інформацію, ймовірно, розмістять в сільських радах. Також важливо після оплати процедури зберегти квитанцію.