image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Голосування не за місцем реєстрації

Чим ближче до виборів президента України, намічених на 31 березня, тим актуальнішими стають питання виборців, які опинилися, що називається, у нестандартній ситуації. Чимало пояснень потребують переселенці з Донбасу і Криму та інші люди, які мешкають «не вдома», тобто не за місцем реєстрації. Тож, саме вони зацікавлені в тому, щоб дізнатися хоча б про основні тези прес-конференції «Кожен голос впливає: як внутрішньо переміщеним особам голосувати на президентських виборах 2019 року», що пройшла 13 березня у ПК ім. Т. Г. Шевченка.

На питання журналістів відповідали голова громадської організації «Альянс Нових Мелітопольців» Марина Лях, радниця програми «Радник з питань внутрішньо переміщених осіб» у Запорізькій області Анастасія Перепелиця і начальник відділу ведення державного реєстру виборців Мелітопольської міської ради Євгеній Зюзін.

Насамперед, щоб не втратити можливості віддати свій голос на виборах, всім, хто 31 березня буде перебувати не за місцем реєстрації, треба:

  1. Прийти з паспортом або військовим квитком (для військовослужбовців) до органу ведення державного реєстру виборців за місцем свого фактичного проживання. В Мелітополі він знаходиться у виконавчому комітеті за адресою: вул. М. Грушевського, 5, каб. 19.
  2. Там треба буде написати заяву про тимчасову зміну місця голосування.
  3. Заяву буде розглянуто органом ведення Реєстру невідкладно. Після цього вам видадуть посвідчення, що підтверджує тимчасову зміну місця голосування.
  4. Щоб переконатися, що все правильно, ви можете перевірити себе у списках виборців в приміщення своєї нової виборчої дільниці після 23 березня.

Отримане посвідчення дійсне під час лише одного туру виборів. Якщо буде другий, то все треба буде повторити. І дуже важливо: щоб проголосувати 31 березня, отримати посвідчення треба не пізніше 25 березня! Щодо другого туру, то процедуру треба буде повторити не пізніше, ніж за 5 днів до виборів, а саме до 15 квітня. Навіть, якщо на останніх виборах ви вже отримували дозвіл голосувати не за місцем реєстрації, але не змінили виборчу адресу, вам все одно треба отримати посвідчення про тимчасову зміну місця голосування.

Якщо обставини зміняться, ви зможете відкликати свою заяву, а потім звернутися з новою заявою в той Реєстр, де будете голосувати.

Ця тема близька не тільки тим, хто залишив свої домівки у Донбасі, на Луганщині та в Криму, а таких насправді дуже багато в нашому місті. Ця тема дуже актуальна також і для тих, хто з різних причин буде не вдома під час виборів 31 березня. Або вдома, але це «вдома» від-різняється від офіційного місця реєстрації. Бо багато українців переїхали працювати в великі міста та не можуть зареєструватися в орендованому житлі. Так ось, спеціально для всіх, хто 31 березня перебуватиме не за місцем реєстрації, було розроблено своєрідну інструкцію.

— Для того, щоб змінити місце голосування, до заяви про зміну треба додати документи, які підтверджують необхідність зміни місця голосування, — уточнює Євгеній Зюзін. — Це можуть бути проїзні документи, документи про відрядження, документи до санаторного лікування, про проходження військових зборів, довідка з місця роботи. Перелік документів не є вичерпним. Тобто документ має підтвердити, що особа на момент виборів буде знаходитись на іншій території. Особа може звернутися як до нашого відділу ведення державного реєстру виборців, так і до відділу на тій території, де особа буде перебувати на час виборів.

Перед виборами Мелі-топольський відділ ведення державного реєстру виборців працює щодня, без вихідних з 8 до 17 години , обідня перерва 12.00 — 12.45 (у п’ятницю до 15.45).

Тел. 42-26-45, 42-48-65.

Перевірити свою реєстрацію у державному реєстрі виборців можна через сайт www.drv.com.ua Там також є статистика по областях щодо зміни місця голосування. На 19 березня в Запорізькій області 3396 мешканців отримали посвідчення про голосування в іншому місці. Також 4155 виборців виявили бажання в Запорізькій області, а не за місцем реєстрації. У Мелітополі зареєстровано 2,5 тис. переселенців (з них 350 дітей, які ще не можуть голосувати), в Мелітопольському районі — 500 переселенців (100 дітей).