image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Не обрав сімейного лікаря — лікуватимуть за гроші

З квітня поточного року послуги первинної медичної ланки стануть платними, але не для всіх. Такі нововведення вдарять по гаманцю громадян, які не уклали договори із сімейними лікарями або терапевтами. Про це нещодавно оголосили в Міністерстві охорони здоров’я України.

Договір є — платити не треба

У відомстві запевняють: невідкладну допомогу зможе отримати кожен пацієнт: «З квітня 2019 року пацієнтам, які не обрали свого сімейного лікаря або знаходяться у відпустці чи відрядженні, сімейний лікар, терапевт або педіатр надасть безоплатно медичну допомогу у невідкладному стані. Це регламентується Наказом МОЗ №503 «Про затвердження Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, та форми декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу», — зазначається на офіційному сайті МОЗ.

При цьому для тих, хто не уклав угоду з лікарем, низка медпослуг стане недоступною:

«Щоб скористатися гарантованим безоплатним пакетом послуг на первинній ланці, пацієнт має підписати декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром. Адже тепер ваш особистий лікар — ваша точка входу до системи медичної допомоги. Наприклад, з квітня 2019 року без підписаної декларації не можна буде отримати рецепт на «Доступні ліки»», — додають у міністерстві.

Часу обмаль

Саме тому у районному центрі первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) закликають селян визначитися та обрати сімейного лікаря. Хоча загальний відсоток укладання договорів з медиками в районі на непоганому рівні, наразі близько 80% населення району вже обрали спеціаліста та медзаклад. Про це розповіла заступник головного лікаря районного центру ПМСД Яна Мандич. Вона також наголосила: той, хто не підпише договір із лікарем, сплачуватиме кошти за елементарні процедури, такі, як загальний аналіз крові, вакцинація, послуги денного стаціонару…

Спеціалісти наголошують: часу обрати сімейного лікаря небагато, тож селянам слід якомога швидше визначитися із кандидатурою медика, щоб потім отримувати послуги безкоштовно.