image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Тиха вечірка у бібліотеці ім. М. Лермонтова і Сергій Жадан у ефірі.

12:39 27.03.2019

«Це було незвичайно!» — саме такі перші думки виникли в учасників Тихої вечірки, яка об’єднала 25 міст, 25 бібліотек України. Ініціатором стала переміщена до м. Старобільськ Луганська обласна універсальна наукова бібліотека.

23 березня до Всеукраїнської акції Good Silent Party приєдналися Мелітопольська центральна міська бібліотека ім. М. Лермонтова та Молодіжний клуб «SUPERМолодь».
Розпочалася вечірка зі знайомства. За правилами кожен учасник мав назвати своє ім’я та ім’я улюбленого літературного героя, до якого себе уподібнює. Впродовж вечірки зверталися один до одного за літературним ніком. Потім кожен учасник акції приєднався до радіоефіру за допомогою смартфону, одягнувши навушники і слухаючи контент на Інтернет-радіо «SKOVORODA». Головним гостем ефіру був Сергій Жадан — письменник, рок-виконавець та громадський діяч. Його вірші, сучасні і сміливі, поміж ритмічними треками кликали поспілкуватись.
«Ідеєю цієї вечірки є привернути увагу до сучасної української культури і нагадати всім нам, що бібліотеки – це не просто місця, де зберігаються книги, а це ще й місця, де можна
зустріти друзів, обмінятися цікавою інформацією», – розповідає Сергій Жадан. «Існують три критерії змін бібліотек, – говорить Сергій Жадан. – По-перше, відкритість.
Тобто бібліотека має бути відкритим простором. По-друге, сучасність – оснащені Інтернетом і технікою. По-третє, у бібліотеці мають працювати люди, які люблять свою
справу, деякою мірою ідеалісти. Добре, що є люди, які рухають бібліотеки вперед».
Після цього письменник презентував новий вірш «Говорив їй: вогонь не лишає слідів на воді». У другій, музичній частині, запалювали із DJ SunnyBoy. 45 хвилин якісної української
музики в сучасній обробці підірвали усіх. Танцювальні рухи виглядали видовищно. Танцювали із навушниками від українських Сходу до Заходу на одній хвилі. І це непросто
вислів. Реально – на одній радіохвилі. Всі мали можливість випити чаю чи кави. У режимі стріму ділились відео, фото, коментарями із місцевих локацій заходу.
Організатори оголосили конкурс на краще фото із вечірки. Двогодинна GoodSilentParty закінчилася феєричним настроєм, болем у ногах від танців, спільними фото з новими та старими друзями та побажаннями зустрітися знову.