image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Що чекає на сільських породілей?

Питання реорганізації пологового відділення Мелітопольської центральної районної лікарні обговорили члени президії районної ради під час засідання 26 березня.

Чи варто скоротити медичний підрозділ?

Голова Мелітопольської районної ради Олександр Мордик розповів, що на райдержадміністрацію вийшло керівництво міста з пропозицією, щоб функцію районного пологового відділення взяв на себе міський пологовий будинок. Але районний керівник наголосив, що будь-яке рішення щодо функціонування медичного комунального закладу мають приймати депутати.

Тож, щоб докладніше розібратися в ситуації, присутні в першу чергу заслухали головного лікаря ЦРЛ Геннадія Ткаченка. Він зазначив, що у закладі є все необхідне для новонароджених та породілей, але обладнання не оновлювалось тривалий час.

— У нас є респіратор для новонароджених, який відремонтовано, та один інкубатор. В принципі, все необхідне є, але обладнання вже тривалий час знаходиться в експлуатації, — зазначив він.

Також лікар доповів про стан із забезпеченістю кадрами.

— Щодо неонатальної допомоги новонародженим, то лікар цілодобово не працює, він працює вдень. Наразі одна з лікарів у декреті, ми залучаємо за сумісництвом спеціаліста з міського полового відділення. У нічний час ці завдання покладені на анестезіолога, якщо важка ситуація, викликаємо неонатолога з дому.

Всього у відділенні працює 28 людей.

Не буде відділення — не буде і субвенції

При цьому, з кожним роком кількість пологів, які приймають в ЦРЛ, меншає, але послугами відділення користуються й мешканці інших районів та навіть областей. Та й у порівнянні з сусідніми районами кількість пологів залишається досить високою. Так, у 2018 році в Мелітопольській ЦРЛ прийнято 380 пологів, а ось кількість пологів у таких же лікарнях сусідніх районів ще менша і коливається від 80 до 200 на рік.

На утримання пологового відділення витрачається понад два з половиною мільйона гривень на рік, левова частка грошей — це зарплата. Але, як зауважила начальник фінансового управління райдержадміністрації Наталя Супрун, якщо породіллі з сіл народжуватимуть у місті, то частина медичної субвенції з району буде перераховуватись міському пологовому будинку.

Чи є зиск?

Присутніх цікавило, чи отримують користь саме породіллі, якщо народжуватимуть у місті. Зокрема, член президії, депутат райради Олександр Кудикін запитав про це у головного лікаря, а також забажав почути його думку щодо пропозиції реорганізувати відділення.

На це Геннадій Ткаченко відповів, що деякі переваги є, зокрема, це те, що необхідні лікарі працюють у міському пологовому відділенні цілодобово та й матеріально-технічна база там краща. Що ж до іншого питання, то, звісно, Геннадій Ткаченко не зміг відповісти, що підтримує реорганізацію, бо мова йде не тільки про долю породілей, а й про 28 людей медперсоналу, яким після цього доведеться шукати роботу.

А ще присутні наголосили, що в пологовому відділенні ЦРЛ також гарні умови перебування. Так, депутат Іван Грінців зауважив, що саме в районній лікарні народилися майже всі його онуки, і претензій до роботи пологового він не має. Такої ж думки дотримується і депутат Олександр Баша, який дуже вдячний лікарям, що допомогли народитися і його онуку.

Дехто ж не розумів, чому район має скорочувати власну медичну структуру, щоб передавати субвенції в місто. Зберегти пологове відділення закликали Оксана В’юник та Олександр Левадний.

У підсумку присутні дійшли думки, що зараз реорганізація пологового відділення районної лікарні є недоречною, та відхилили пропозицію міської влади. Тож ця структура ЦРЛ працюватиме без будь-яких змін.