image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Весняно-польові роботи йдуть за планом

11:26 24.04.2019

На Мелітопольщині склалися сприятливі погодні умови для розвитку сходів озимих культур та нещодавно посіяних ярих зернових. Перший заступник голови Мелітопольської райдержадміністрації Андрій Фесик розповів, що така ситуація виникла завдяки рясним опадам.

— 14-17 квітня пройшли дощі на всій території району, їх кількість склала від 35 до 55 мм. Це дуже добре для озимих, а також стимулюватиме завершення сівби пізніх культур, зокрема, соняшнику і сої, — зазначив він.

Слід зазначити, що весняну посівну кампанію аграрії району вже майже завершили. Ранніх зернових посіяно 105% від запланованого. Так, ярого ячменю посіяно 3446 га, гороху — 4686 га, до речі, з кожним роком саме ця культура користується неабияким попитом у аграріїв, бо має добру родючість і позитивно впливає на ґрунт. Овес посіяно на 78 га, ярої пшениці — 85 га. З пізніх зернових культур посіяно 200 га проса, 50 га нуту та 439 га зернової кукурудзи, загалом 689 га, або 107 % до плану. Крім того, сільгоспвиробники приділили чимало уваги підживленню посівів. Для проведення цих заходів господарствами району на поточну дату закуплено 9,3 тис. тонн добрив, з них 8,4 тис. тонн — азотних. Наразі майже весь озимий клин підживлено.

Аграрії сподіваються, що погода й надалі сприятиме розвитку зернових, і цього року Мелітопольщина буде з хлібом.