image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

День Кар’єри в Мелітополі

25 квітня у приміщенні Шахової школи та на майданчику перед нею відбулося свято — День кар’єри «Мелітополь — місто можливостей». Близько 30 мелітопольських підприємств облаштували свої локації на ярмарку вакансій. Відвідувачі також могли взяти участь у тренінгах та розіграшах призів.

Це вже традиційний для міста захід. Вперше його проведення ініціювала Асоціація міст, що навчаються. Вона запросила до участі Мелітопольський центр зайнятості. Наступного року до проекту долучилася вже й міська влада. А зараз це вже ініціатива органів влади, до якої долучилися, як завжди, Українська асоціація міст, що навчаються, Мелітопольський міськрайонний центр зайнятості та Таврійський агротехнологічний університет.

— Мета цього заходу дуже проста, — розповів «НД» Олександр Темних, керівник Мелітопольського міськрайонного центру зайнятості. — Це профорієнтаційна робота. Ми завжди намагаємося випереджати події. Йти на крок-два попереду. Більша частина тих, хто сьогодні зібрався тут — це молодь. Школярі, студенти або просто люди до 35 років. Це ті, для кого ми в першу чергу все організовували. Щоб вони знаходили роботу в себе вдома, а не від’їжджали за кордон, проводиться активна пропаганда вакансій, тренінги, семінари з розвитку кар’єри, написанню резюме, кар’єрного плану, планування на перспективу свого життя. Для цього в нас є свої тренери, фахівці зі спеціальною освітою. Також ми запросили разом з міською владою тренерів з Запоріжжя та Харкова, які користуються попитом у своїй галузі. Та й нам краще працювати, коли до нас приходять люди, які вже знають, чого хочуть.

Відсутність кваліфікованих кадрів — є зараз однією з найболючіших проблем для роботодавців, особливо в промисловості. І підйом престижу робітничих спеціальностей — це також одне з найважливіших питань і для міської влади, і для Центру зайнятості.

З кожним роком День кар’єри в Мелітополі стає все більш масовим. Ще в 2018 ро-ці в ньому взяли участь лише 15 підприємств, а зараз їх уже в 2 рази більше. І це не дивно. В місті близько 10 тис. підприємств. Близько 40% з них мають потребу в кадрах.

Щодо ефективності заходу, то йому не в останню чергу посприяло місце розташування — у Шаховій школі, і час — в середині дня. Багато людей заходили й цікавились, проходячи у своїх справах. Сподіваємось, щоб всі вони побачили для себе щось цікаве і корисне, і що якнайбільше з них знайшли собі роботу.