image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Небайдужі до долі своєї малої батьківщини

У Терпінні ведуться роботи з благоустрою заповідника «Цілющі джерела» та планується реконструкція водопровідних мереж.

Привели до ладу «Цілющі джерела»

Терпіннівський сільський голова Наталя Овсяннікова розповіла, що на території заповідника «Цілющі джерела» привели до ладу церковні ікони, висадили молоді деревця, почистили від бруду купіль та встановили нові роздягальні.Вона додала — незабаром там з’явиться новий міст через озеро, бо старий вже давно потребує заміни, до того ж, він має непривабливий вигляд. Як розповіла Наталя Овсяннікова, кошти на це надав місцевий підприємець Анатолій Раков , вона подякувала односельцю за його небайдужість до малої батьківщини.

На в’їзді до заповідника встановлені бетонні блоки, які обмежать рух автотранспорту до озера і купелі.

Терпіннівський сільський голова Наталя Овсяннікова закликала односельців та гостей села не засмічувати територію заповідника під час травневих свят.

Приділили увагу історичним пам’яткам

В належному стані утримують у сільраді пам’ятники воїнам-визволителям. Нещодавно було реконструйовано меморіальний комплекс в селі Федорівка. За словами Наталі Овсяннікової, кошти на це виділив місцевий підприємець, директор СБК «Дружба» Василь Масалабов. Всього на реконструкцію витрачено майже 300 тисяч гривень. Приділяють у сільраді увагу й іншим пам’яткам.

— Тривалий час в селах Зарічне та Північне не було жодних меморіальних комплексів, а минулого року ми встановили стели «Вічна пам’ять» . Тепер мешканці можуть прийти до них та покласти квіти, — додала Наталя Овсяннікова.

Піклуються про інші об’єкти

Місцеві депутати разом із сільським головою приділяють чимало уваги й вирішенню інших проблем населених пунктів. Зокрема, минулого року в селах відновили вуличне освітлення.

— Ми повністю зробили ос-вітлення у маленькому се- лі Північне, це обійшлося сільраді у кругленьку суму — 170 тис. грн., це я рахую і розробку проекту, і його реалізацію. Також дали світло на вулиці Таврійська, Гагаріна, 8 Березня, — розповіла місцева очільниця.

Турбуються у сільраді й про заклади культури.

— Багато вікон замінили у клубі с. Спаське, бібліотеці, в танцювальному залі. Наразі плануємо оновити будинок культури у Терпінні, будемо міняти фасадні вікна, які давно (з 1979 року) вже в аварійному стані, — наголосила вона. — Минулого року ми замінили вікна у спортивній залі будинку культури, зробили проектно-кошторисну документацію щодо ремонту спортив- ної зали, де підрахували, що на ці потреби необхідно 2,7 млн. грн.

Наталя Овсяннікова розповіла, що під час нещодавньої сесії місцеві депутати підтримали створення на території сільради комунального під-приємства «Казковий світ».

— У нас є два дитсадки — «Сонечко» у с. Спаське та «Топольок» с. Терпіння. Ми їх об’-єднали в один комунальний заклад, щоб у майбутньому, коли ми створимо громаду, нам було легше вирішувати ті чи інші питання діяльності закладів освіти.

Узбіччя доріг у селах мають охайний вигляд, також увага приділяється ремонту автошляхів.

— Минулого року чимало коштів виділялося на ремонт автошляхів комунального значення. Завдяки області ми відремонтували Яблуневу, Річкову вулиці у Терпінні, на ці потреби було виділено державою 8 млн. грн. Також 140 тис. грн. з місцевої скарбниці ми вклали на ремонт дороги по вулиці Трудова. До того ж, всі вулиці Терпіннівської сільради ми підсипали та грейдували, — уточнила Наталя Овсяннікова.

За словами місцевої керівниці, цього року першочерговим завданням є реконструкція водопровідних мереж.

— Цього року заплановано 400 тис. грн. з місцевого бюджету на реконструкцію водопровідних мереж по вулиці Українській. Будемо робити центральну магістраль для подачі води. Минулого року у Федорівці ми замінили 2,5 км водопровідних мереж, часті пориви були в селі Терпіння по вулиці Миру, там ми замінили водопровід. В перспективі треба робити проекти щодо заміни водопровідних мереж та бурити нові свердловини, — зазначила Наталя Овсяннікова.

Вона також додала, що обладнання водонапірних башт вже вкрай застаріле і налагодити їх сталу роботу не так вже й просто.

— У нас сім свердловин, які обслуговує наше комунальне підприємство «Добробут», їм майже 60 років. Ми не знаємо, як вони себе проявлять через рік-два. Тож це питання треба вивчити більш детально, і не тільки на рівні сільради.

Підтримують будь-які ініціативи

Важливо те, що місцеві народні обранці небайдужі до долі малої батьківщини і плідно співпрацюють щодо вирішення проблем території.

— Я дякую депутатам за конструктивну роботу на благо населених пунктів сільради. Ви сумлінно відвідуюєте засідання сесій та вирішуюєте долю сіл, — звернулася до колег Наталя Овсяннікова.

Вона наголосила, що прості мешканці Терпіння й інших населених пунктів сільської ради є активними громадянами та долучаються до наведення ладу на територіях. За це їм щира подяка.