image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

У бюджеті діра, а потреби ростуть

14:36 29.05.2019

Мелітопольська центральна районна лікарня терміново потребує оновлення рентгенологічного відділення, бо наявне обладнання було придбане ще у минулому сторіччі. Про це заявила заступниця голови районної ради Людмила Шляхтіна під час засідання 32 позачергової сесії Мелітопольської райради 28 травня.

Медобладнання з минулого

Вона наголосила: рентген-апарат в ЦРЛ придбали у 1988 році, відтоді він повністю вичерпав свій потенціал, і про якісне медобслуговування годі й говорити. Та при цьому потреба в ньому чимала, бо медустанова надає послуги майже 50 тисячам мешканців Мелітопольського та прилеглих районів, на обстеження до лікарні Мелітопольський об’єднаний військовий комісаріат направляє призовників та військових, також там обстежують вихованців Терпіннівської спеціальної школи-інтернату та Новомиколаївської загальноосвітньої школи-інтернату, інших установ району.

Орієнтовна ціна нового обладнання майже 4 млн. грн. Такі кошти для районного бюджету непідйомні, бо на кінець року там не вистачатиме понад 15 млн. грн. для покриття захищених статтей, серед яких заробітна плата працівників шкіл, дитячих садків, закладів культури та харчування школярів 1-4 класів і пільгових категорій.

Тож депутати райради одноголосно затвердили звернення до голів обласної ради та облдержадміністрації, обласних народних обранців з проханням віднайти кошти на ці потреби, зазначивши, що із районної скарбниці можуть виділити на обладнання 500 тис. грн.

Просять зупинити земельне свавілля

Ще одного листа депутати направили президенту України. В ньому вони нарікали на роботу обласного управління Держгеокадастру та наводили численні приклади порушення спеціалістами управління чинного законодавства, коли простим громадян відмовляють у оформленні права власності на землю, а іншим оформлюють у пришвидшеному порядку.

— Так, без погодження з Астраханською сільською радою Мелітопольського району Головне управління Держгеокадастру в Запорізькій області без аукціону оформило для ведення фермерського господарства колишньому помічнику голови Запорізької облдержадміністрації, колишньому керівнику Головного управління Держгеокадастру в Запорізькій області пану Гашенку оренду на 7 років на 187 гектарів. Відповідно до ст. 134 Земельного кодексу України, вільні земельні ділянки державної чи комунальної власності або право на них продаються виключно на земельних торгах. Проте земельні ділянки, передані Гашенку в оренду, не є вільними, а, навпаки, були відповідно до рішень Астраханської сільської ради Мелітопольського району виділені працівникам соціальної сфери, — зазначив депутат райради Олександр Кудикін.

Тож новообраного гаранта просять навести лад у земельній сфері та доручити відповідним правоохоронним органам здійснити перевірку вказаних у зверненні фактів.

На позачерговій сесій депутати прийняли низку організаційних рішень. Зокрема, щодо проведення конкурсу на посаду керівника одного з комунальних закладів та внесли зміни до бюджету на поточний рік.